Шопенівська осінь

  • Від Алли Кащенко та симфонічного оркестру обласної філармонії

     

    Нещодавно в обласній філармонії відбувся вечір до Дня незалежності Польщі. У програмі звучали твори Фредеріка Шопена у виконанні заслуженої артистки України Алли Кащенко та симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого артиста України Віктора Олійника.

    MYC_6191

    Алла Кащенко постійно дає концерти в Україні та за її межами. Гастролювала в Росії, США, Франції, Німеччині. Має фондові записи на Українському радіо. Записала компакт-диски з творами Баха, Шостаковича, Скрябіна, Берга, Степаненка.

    Двічі була стипендіатом французького уряду (1993, 1998).

    Про виконавський стиль цієї піаністки кажуть, що він глибоко індивідуальний з пристрастю висловлювання й імпровізаційністю, які дисциплінуються владою інтелекту та сильною виконавською волею.

    В Івано-Франківську Алла Кащенко виконувала твори Ф. Шопена у супроводі симфонічного оркестру обласної філармонії.

  • Музика Шопена саме відповідає осені. Його колоратури – це немов сонячне проміння, яке востаннє прогріває багряно-жовту землю, чи хмари, що скупчилися і вибухнули несподіваним дощем, або вітер, який нещадно зриває останнє листя з дерев і жене його вулицями, скверами все далі і далі. Так й хвилі шопенівської музики все наростають і наростають, утворюючи океан імпровізації…

    Івано-Франківськ для Алли Кащенко дещо схожий з музикою Шопена. Чудове нестандартне місто з вуличками, які перетікають одна в одну, наче струмки.

    Піаністка вважає, що творчість Фредеріка Шопена неоцінима та належно не досліджена. Більшість виконавців зібрали «вершки», але не посміли повністю зануритися у багатий музичний світ композитора. Адже в музиці поляка присутнє парадоксальне поєднання фізичної слабкості та неймовірної мужності, благородства. Твори Шопена неможливо сплутати з іншими, оскільки їх пронизує польське начало та французька витонченість. Сильна фольклорна основа композицій уміло поєднана з європейським натиском, сміливістю. Шопену вдалося довершено поєднати різні музичні напрями. Недарма ж його називали класиком серед романтиків, настільки він був урівноважений, витончений. Саме у творах Фредеріка Шопена присутній тільки йому притаманний музичний баланс.

    Алла Кащенко переконана, що розуміння класичної музики варто розвивати з пелюшок. Було б непогано, щоб у школах викладалося класичне музичне мистецтво, бо й сутність людини тоді інша, коли вона змалку знайомиться з прекрасним. Побувавши багато за кордоном, піаністка зазначає, що тамтешні студенти (не музиканти) дуже часто слухають Моцарта, Баха, Бетховена. Європейці надто уважні до класичної музики. Вони розуміють її важливість.

    Заслужена артистка переконана, що саме восени пасує виконувати музичні мережива Фредеріка Шопена. З симфонічним оркестром його твори набувають нового звучання. Тільки тверда рука мудрого диригента може впоратися з музичним темпераментом польського композитора, що й вдалося зробити молодому колективу Івано-Франківського симфонічного оркестру під керівництвом диригента, заслуженого артиста України Віктора Олійника.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!