Маркон закликав лідерів США та ФРН зайняти позицію стратегічної невизначеності щодо Росії, яка залишила б на столі всі варіанти, зокрема і військові.
У лютому президент Франції Еммануель Макрон провів конфіденційні переговори з президентом Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцем, щоб закласти основу для паризького саміту, який, як він сподівався, змінить стратегію Заходу у війні РФ в Україні. Про це пише The Wall Street Journal, передає УНН.
Як пише WSJ, ідея радикально суперечить позиції, яку адміністрація Байдена дотримувалася від самого початку війни. Підхід Вашингтона був вивірений таким чином, щоб уникнути дій, які могли б спровокувати Москву і призвести до ескалації конфлікту. Макрон же, навпаки, хотів перестати озвучувати межі західної взаємодії – так звані “червоні лінії” – і замість цього змушувати Кремль гадати.
За словами чиновників, Байден поставив під сумнів необхідність зміни стратегії, побоюючись, що це може призвести до ескалації
Шольц також виступив проти цієї ідеї, заявивши, що вона ризикує розділити союзників і зробити країни НАТО стороною в конфлікті.
WSJ зазначає, що на початку війни французький президент був прихильником діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним. Він попереджав, що союзники “не повинні принижувати Росію”. Однак за останній рік Макрон почав розширювати межі того, як далеко Захід готовий зайти в протистоянні з Москвою.
Як повідомляється, Макрон зателефонував Байдену і Шольцу, щоб сказати їм, що він хоче використати майбутній саміт у Парижі, щоб послати Путіну сигнал. Макрон сказав, що західним столицям слід припинити виключати військові варіанти, і повідомив лідерам, що хоче оприлюднити новий підхід після саміту.
Шольц відповів, що якщо Макрон виступить із публічною заявою, канцлер та інші лідери будуть змушені її відкинути. За словами чиновників, він настійно рекомендував Макрону відмовитися від цього кроку, заявивши, що він може спричинити почуття роз’єднаності серед союзників.
Як пише WSJ, перспектива присутності західного персоналу в Україні – як цивільного, так і військового – підняла гостре питання про те, як союзники мають реагувати, якщо хтось із них загине внаслідок російського удару.
За словами американського чиновника, адміністрація Байдена занепокоєна тим, що Росія може завдати удару по французьких військах, які можуть бути відправлені в Україну. За словами чиновника, це може призвести до втягування Франції і, можливо, інших західних країн у конфлікт.
Макрон сказав союзникам, що немає необхідності залучати НАТО або США, якщо Росія націлиться на французькі війська
Зазначається, що напруга досягла максимуму коли Фіцо, Шольц, помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джеймс О’Браєн та інші лідери прибули до Єлисейського палацу 26 лютого. Макрон поділився своїми думками про необхідність стратегічної двозначності. За словами офіційних осіб, Шольц рішуче виступив проти цієї ідеї. Один за одним виступали лідери Нідерландів, Польщі та Греції і ввічливо відхиляли цю ідею. Прем’єр-міністр Естонії підтримав Макрона. Він заявив, що лідерам потрібно перестати говорити про те, чого вони не будуть робити в конфлікті, і зосередитися на тому, що вони будуть робити.
Читайте також: З початку року російські мільярдери стали багатшими на 18,3 млрд доларів