Правила кріплення вантажу під час перевезення у контейнері

  • Коли транспортна компанія укладає із замовником договір на перевезення, вона бере на себе відповідальність за безпеку вантажу. Причому який би спосіб (авіаційний, автомобільний, морський) не використовувався, за якість кріплення відповідає відправник вантажу.

    Щоб контейнерні перевезення проходили безпроблемно, потрібно дотримуватись певних правил. Якщо під час перевезення через погане кріплення буде пошкоджено вантаж, то відповідальність за це ляже на замовника.

    Перевезення у контейнері

    Отже, як правильно закріпити вантаж під час перевезення у контейнері?

    Документом, що встановлює правила кріплення, є «Технічні умови розміщення та кріплення вантажів у контейнерах».

    Більшість вимог спрямовано на те, щоб унеможливити можливі пошкодження не тільки самого вантажу, а й стінок або дверей контейнера. Для цього необхідно:

    1. Пред’являти вантажі до перевезення лише у належній тарі. Наприклад, якщо вміст вантажу може викликати корозію стінок контейнера або пошкодити внутрішню поверхню будь-яким іншим способом, упаковка повинна це передбачати.
    2. Використовувати якісну упаковку. При розташуванні, наприклад, коробок у кілька рядів вони не повинні прогинатися або провалюватися.
    3. Розміщувати вантаж у контейнері так, щоб унеможливити його переміщення контейнером під час перевезення. Це означає не тільки рівномірний розподіл ваги, а й зміцнення положення розпірками, брусками, щитами та ланцюгами.
    4. Уникати тиску вантажу на двері. Від дверей до найближчого предмета всередині контейнера повинна зберігатися відстань не менше ніж 3 сантиметри – саме стільки потрібно, щоб двері можна було вільно відчиняти та зачиняти.
    5. Не залишати зазорів між штабелями, а також між вантажем та стінками. Вільне місце заповнюється брусками, ємностями, піддонами.

    При розміщенні та розподілі вантажу необхідно враховувати вантажопідйомність обладнання, а також уникати усунення центру тяжіння. Для неоднорідних за масою вантажів є свої правила. Тяжкі предмети завжди переміщують ближче до центру контейнера, легші – в торець чи поверх важких. При цьому кількість ярусів в одному контейнері має бути однаковою, а кожна одиниця вантажу закріплюється окремо.

    Перевезення небезпечних вантажів

    Небезпечні вантажі упаковуються в додаткову тару, постачаються спеціальним вкладишем і повністю ізолюються від зовнішнього середовища. Це необхідно, щоб забезпечити безпеку як вантажу з контейнером, так і людей, що контактують з небезпечним предметом.

  •  

     

     

    Реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!