Британський журнал The Economist пише про спроможності російської економіки виробляти, відновлювати й постачати на фронт бронетехніку та стволи для артилерії. Саме від наявності цього ресурсу залежатимуть подальші наступальні дії російської армії в Україні, стверджують опитані журналістом аналітики.
Переклад тексту The Economist «У Росії закінчуються величезні запаси озброєнь радянських часів» опублікував Zaxid.net.
***
Тривалий час здавалося, що війна на виснаження між Україною та Росією, населення якої в п’ять разів перевищує українське, може закінчитися лише одним способом. Але широко розрекламований російський наступ на Харків з півночі, що розпочався в травні, згасає. Успіхи на інших ділянках фронту, особливо на Донбасі, були не лише стратегічно незначними, але й досягнутими величезною ціною. Питання зараз полягає не стільки в тому, чи зможе Україна продовжувати боротьбу, скільки в тому, як довго Росія зможе підтримувати нинішній темп своїх операцій.
Ключовим питанням є не людські ресурси. Схоже, що Росія здатна продовжувати знаходити близько 25 тисяч солдатів щомісяця, щоб утримувати на фронті близько 470 тисяч особового складу, хоча їй доводиться платити за них більше. Виробництво ракет для завдання ударів по українській інфраструктурі також стрімко зростає. Але попри всі розмови про те, що Росія перетворилася на військову економіку, витрачаючи близько 8% свого ВВП на військові цілі, вона здатна замінити приголомшливі втрати танків, бронетранспортерів і артилерії, лише витягнувши зі сховищ і відремонтувавши запаси, накопичені ще за радянських часів. Ці запаси хоч величезні, але вони не безмежні.
За оцінками більшості розвідок, за перші два роки війни Росія втратила близько 3000 танків і 5000 інших броньованих машин. Голландський розвідувальний сайт з відкритими джерелами Oryx оцінює втрати російських танків, щодо яких є фото- або відеодокази, у 3235, але припускає, що реальна цифра «значно вища».
До теми: Росія хоче поглибити цензуру у соцмережах, – ISW