Румунія прагне бачити Україну як союзника для контролю над водами Чорного моря зі своєї території.
Румунія планує розробляти озброєння спільно з Україною, приділяючи особливу увагу протикорабельним ракетам Р-360 “Нептун”. Про це УНН повідомляє з посиланням на Army Recognition.
“Румунія, наслідуючи приклад інших європейських країн, планує розробляти озброєння спільно з Україною, приділяючи особливу увагу протикорабельним ракетам Р-360 «Нептун»”, – йдеться в повідомленні.
На важливості співпраці Бухареста і Києва в оборонній сфері, а також в енергетиці наголосив посол України в Румунії Ігор Прокопчук після свого візиту до Румунії.
“У квітні 2023 року стало відомо, що українська оборонна промисловість працює над модернізацією Р-360, хоча остаточні результати цих зусиль залишаються невизначеними”, – наголошується в повідомленні.
Плани румунсько-українського військово-промислового партнерства передбачені на післявоєнний період.
Зазначається, що на відміну від французьких ракет SCALP-EG, які запускаються з повітря, ракети Neptune запускаються з землі і можуть вражати як наземні, так і морські цілі з дальністю до 400 кілометрів. Ця можливість дає їм стратегічну роль у конфлікті. Ці ракети використовували від самого початку конфлікту, зокрема, для знищення російського крейсера “Москва” у 2022 році.
Вони потенційно могли б скласти конкуренцію американським ATACMS, єдиній іншій зброї з аналогічною дальністю, яку використовує Київ.
“З просуванням російських військ на передовій шанси Києва зберегти суверенітет зменшуються з кожним днем. Однак Бухарест сподівається, що хоча б частина чорноморського узбережжя залишиться під контролем Києва. Р-360 «Нептун» – дозвукова крилата ракета, розроблена українським підприємством КБ «Луч»”, – пише Army Recognition.
Читайте також: Швейцарія відмовилася передати Україні доходи від заморожених російських активів