Учасник АТО, військовослужбовець івано-франківської в/ч 1241 Андрій Демиденков опинився у неприємній ситуації з кредитом у Приватбанку. Мова йде про херсонця, який ще у серпні 2014 року пішов добровольцем у наш 4-й батальйон і з того часу його кредит мав бути заморожений. Так і було.
Утім, 4 листопада 2015 військовий отримав смс-повідомлення від Приватбанку, що немає підтвердження, про те що він є військовослужбовцем, тому його кредит переведений на стандартні умови і вже цього місяця у нього зняли півзарплати за рахунок кредиту.
Працівники Приватбанку кажуть, що зв’язались з клієнтом банку Андрієм Демиденковим, і в результаті телефонної розмови вже в п’ятницю воїну АТО повернуть статус учасника АТО, а на початку грудня списані за кредит кошти в повному обсязі повернуть на зарплатну картку Андрія.
“Питання з клієнтом вирішене та претензій до банку у п. Андрія немає. Нагадаємо, що для військових кредитні канікули діють з 18 березня 2014 року, для мобілізованих – з дати мобілізації. Кредитні канікули діють за всіма видами кредитів банку до закінчення мобілізації клієнта або офіційної дати завершення АТО (для контрактників). Воїнам, які загинули в АТО, Приватбанк списує всю кредитну заборгованість у повному обсязі.
У статті 14 пункт 15 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” йде мова, що військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються. Українським воїнам Приватбанк не нараховує процентів за кредитами та списує штрафи автоматично, згідно з наданих даних військовозобов’язаних від Міністерства оборони та МВС”, – повідомила керівник регіонального прес-офісу Приватбанку в Івано-Франківській області Тетяна Задер.
Крім того, якщо дані учасника АТО не потрапили в ці списки, то або він, або його родичі чи знайомі можуть занести в будь-яке відділення Приватбанку документ, що підтверджує факт проходження ним військової служби (копію військового квитка з датою мобілізації, довідку з військової частини, лист командира частини).