Жити без обмежень: воїну з Прикарпаття встановили унікальний біонічний протез

  • Загалом захисник переніс понад 30 операцій.

    Юрій Якубʼяк родом з Печеніжина, що на Прикарпатті. Військовослужбовець втратив частину ноги під час бойового завдання. Нині він проходить лікування та реабілітацію в Першому добровольчому госпіталі «Брасс».

    Підготовка до протезування є дуже кропіткою та тривалою роботою, повідомляють у шпиталі.

    У цивільному житті Юрій працював водієм-міжнародником, а велика війна застала його у Кривому Розі, коли він повертався з Туреччини.

    Чоловік приєднався до лав ЗСУ добровольцем у березні 2022 року і почав службу в частині 1241 Національної гвардії, де колись проходив строкову службу. Якийсь час служив там, а потім направили під Кремінну, в Серебрянський ліс. Там, у липні 2023 року, виконуючи завдання, він отримав серйозне поранення – 152-й снаряд розірвався поруч і осколок немов ніж розсік його ліву ногу в коліні.

    «Мені здавалося, що це кінець, але я тримався з усіх сил. У мене є маленька донечка і думка, що вона може залишитись без тата, не давала мені здатись. Я продовжував боротися», – розповідає Юрій.

    Юрій наклав собі турнікети, мав знеболювальне. Військовий пролежав у лісі 6 чи 7 годин, не сподіваючись на порятунок, адже зовсім близько була позиція ворога. Намагався підтримувати себе в свідомості наскільки це було можливо, поки не повернувся побратим.

    Після лікування в кількох містах України, Юрій приїхав до «Брасса». Тут йому провели ще одну операцію, а співробітники протезного підприємства «Допомога», який співпрацює з госпіталем, встановили унікальний біонічний протез, що став важливим етапом у його реабілітації.

    Протез зібрано з комплектуючими практично зі всього світу та колінним модулем японської компанії ALLUX.

    Юрій став першим в Івано-Франківській області і одним з перших в Україні, кому його встановили.

    Цей протез оснащений мікропроцесором, який дозволяє з легкістю пересуватися, ходити сходами й долати перешкоди.

  • «Цей протез насправді змінює все. Він дозволяє мені жити без обмежень і відчувати себе майже як раніше. Навіть зі сторони хода виглядає звичайною», – зазначає Юрій.

    Лікар-хірург, ортопед-травматолог Гліб Соловей додає:

    «Особливість випадку Юрія полягає в його потужному остеогенезі, процесі, коли організм активно утворює нову кістку. Юрій вже не вперше проходить операцію для усунення цього процесу. З часом кістка знову почала рости. Наша клініка зіткнулася з новим викликом – кістковий екзостоз, що утворився знову, тепер ріс у іншому напрямку та був до 4 см довжиною по зовнішній поверхні кукси. Це спричиняло запалення, набряки та біль, ускладнюючи процес протезування. Ми провели чергову операцію для видалення екзостозів».

    Зараз Юрій проходить реабілітацію та планує звільнятись зі служби та повертатись до звичного життя з новою біонічною ногою.

    До теми: Іноземці зможуть стати українськими офіцерами

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!