Українська школа має 43 підписаних договори із закладами, де навчаються українські діти за кордоном.
Війна змусила багатьох українців виїхати в інші країни та знайти там тимчасовий притулок.
Заступник міністра освіти й науки Андрій Сташків розповів, скільки українських школярів зараз проживає за кордоном, але продовжує навчання в українських школах.
«Є учні, які поза межами системи української освіти, – точних даних про них ми не маємо. За попередніми оцінками, їх – від 200 до 250 тисяч. Це діти, які продовжують навчатися у школах тих країн, де вони перебувають, і не навчаються в наших», — зазначив заступник міністра.
Він також нагадав, що зараз в більшості країн, де перебувають українські учні, є обов’язок відвідувати місцеві школи.
«Тому ці діти ходять у місцеві школи, але для них ми пропонуємо різні варіанти: навчатися дистанційно в українських класах, за сімейною, екстернатною формами або у школах, які мають тільки українознавчі компоненти. Це програми, де є українська мова, література, історія України, географія тощо. Крім того, ми розробили таблиці переведення оцінок з інших предметів, отримані у закордонних школах, – наприклад, з польської чи німецької системи освіту в українську – щоб оцінки могли перезараховувати автоматично. Такі інструменти також можуть бути застосовані, коли учень повертається з-за кордону в Україну і не має українських документів про освіту. Використовуючи ці рекомендації, школа може йому зарахувати результати навчання за кордоном і перевести до українського класу», — пояснив Андрій Сташків.
Міжнародна українська школа має 43 підписаних договори із закладами, де навчаються українські діти за кордоном, щоб ці учні могли отримати українські документи про освіту.
До теми: З окупації на підконтрольну Україні територію повернули ще чотирьох дітей