Як створити бізнес-сторінку у фейсбуці: можливості та виклики

  • За даними на березень 2024 року, 47.7% українців мають обліковий запис у Facebook. Левова частка з них — люди середнього віку, а це чисельна економічно-активна група. Вони заробляють та витрачають гроші, зокрема в інтернеті. Якщо ви хочете знайти нових клієнтів та поки оминали цю соцмережу, вважаючи інтерфейс занадто складним чи застарілим, настав час діяти та дізнатися, як створити бізнес-сторінку у фейсбуці. 

    Насправді ви легко розберетеся з основними принципами просування ФБ, якщо у вас уже є профілі в інших соцмережах. Та якщо ні, наші інструкції допоможуть створити бізнес-сторінку з нуля та підкажуть, що робити, щоб збільшити кількість підписників Фейсбук в Україні

    Loei, Thailand - May 10, 2017: Hand holding samsung s8 with mobile application for Facebook on the screen .

    Чому вашому бізнесу потрібна бізнес-сторінка у фейсбуці?

    Лише наведених аргументів має вистачити, щоб мотивувати будь-якого підприємця детальніше розібратися з правилами ведення бізнесу у соціальній мережі від Meta. Проте вони не єдині. Існує ще кілька вагомих причин, щоб створити бізнес сторінку у фейсбуці:

    • можливість спілкуватися з величезною аудиторією, не лише в Україні, а й за її межами;
    • зручний функціонал для налаштування бізнес-акаунту та аналізу поведінки підписників;
    • наявність корисних інструментів для залучення нових користувачів (таргетована реклама, контент-маркетинг та інші).

    Фейсбук підходить для бізнесу будь-якого масштабу і напрямку. Соціальну мережу можна використовувати для безпосереднього продажу товарів, прогріву цільової аудиторії чи підвищення впізнаваності бренду. Це дійсно універсальний майданчик.

    Інструкція: як створити бізнес-сторінку у фейсбуці

    Якщо у вас ще немає особистого профілю, почати слід з того, як створити сторінку у фейсбуці. Її не обов’язково вести, але мінімальну інформацію надати доведеться: ПІБ, дату народження, фотографію. Рекомендуємо використовувати реальні дані, бо Facebook може запитати фото документів для перевірки.

    Після створення сторінки зайдіть у свій особистий обліковий запис. Відкрийте меню у правому верхньому куті та знайдіть вкладку «Створити» → «Сторінка».

    КРОК 1: Придумайте назву

    Якщо ваш бренд вже відомий, вкажіть його назву. Доцільно використовувати саме ту форму, яку знають ваші поціновувачі: це допоможе їм знайти бізнес-аккаунт через пошук.

    Якщо бренд невідомий, доведеться придумати назву. Бажано, щоб вона відповідає таким критеріям:

    • 🗸 не була дуже довгою;
    • 🗸 легко запам’ятовувалась;
    • 🗸 відображала специфіку діяльності.

    Наприклад, ваша фірма займається продажем зоотоварів. Бізнес-сторінку у Facebook можна назвати «Зоомаркет Pet’s Paradise» або «Інтернет-магазин Хвостик».

    Згодом назву бізнес-сторінки у Facebook можна буде виправити, якщо з’явиться краща ідея. Проте враховуйте, що соцмережа дозволяє робити це не частіше, ніж раз на тиждень.

    КРОК 2: Оберіть категорію

    Соціальна мережа пропонує категорії, що описують напрямок бізнесу або позначають особистий бренд: автор, митець, послуги догляду за автомобілем. Вони дещо стандартизовані, тож може статися так, що ви не знайдете на 100% влучний варіант. В цьому випадку спробуйте ввести у рядку слово, що визначає ваш бізнес, та знайти найбільш наближену категорію — наприклад, «літературна творчість» замість «письменник».

    Вибір категорії допомагає оптимізувати бізнес-сторінку у фейсбуці для подальшого просування. Ця інформація буде впливати на подальші рекламні кампанії, тож має бути правдивою.

    КРОК 3: Оформіть сторінку

    Якщо бренд відомий, використовуйте логотип та фірмові кольори (за наявності). Якщо ж ні, займіться створенням аватарки та обкладинки – самостійно за допомогою готових шаблонів Canva чи замовте у дизайнера. 

    Якщо логотипу поки немає, за аватарку візьміть фото власника, основного товару чи предмету, що відображає суть вашої діяльності.

    Обкладинка, якою буде прикрашена сторінка для бізнесу у Facebook, також має відповідати напрямку вашої діяльності. До того ж її можна використовувати як дошку оголошень та, наприклад, розміщувати інформацію про актуальні акції, майбутні події тощо.

    Facebook fan's hands

    КРОК 4: Створіть адресу

    На фейсбуці бізнес-сторінка має персональну URL-адресу, або ім’я користувача (не плутайте з назвою сторінки). Деякі клієнти знаходитимуть вас саме так — вводитимуть адресу у пошуку. Тому варто приділити увагу та вигадати щось доцільне.

    Ім’я користувача бізнес-сторінки у Facebook має бути простим та зрозумілим та відповідати таким критеріям:

    • ✔️ довжина – до 50 символів;
    • ✔️ складається з латинських букв, цифр, крапок;
    • ✔️ не містить символи верхнього регістру.

    Ім’я вказується після знаку @. Використовувати занадто складні конструкції, додавати ключові слова не потрібно, оскільки це не впливає на індексацію бізнес-сторінки у Facebook.

    КРОК 5: Додайте інформацію про бренд

    Розкажіть, чим займається ваша фірма. Якщо ви вирішили створити бізнес-аккаунт в фейсбуці для просування особистого бренду, можна вказати відомості про освіту, місця проживання тощо. Для компанії ця інформація не є обов’язковою.

    Заповніть розділ «Контакти і основна інформація», додавши посилання на інші соціальні мережі: Instagram, Х, Pinterest. Варто також додати графік роботи, регіон та мову обслуговування, умови доставки тощо.

    У описі сторінки у Facebook треба використовувати ключові слова, що відповідають напрямку вашого бізнесу. Не забувайте й надалі про них, коли писатимете пости, описи від фото чи відео. 

    КРОК 6: Відредагуйте кнопку дії

    Соціальна мережа має вбудовані інструменти, що допомагають спростити комунікацію з потенційними клієнтами. Серед них — кнопки дії Facebook для бізнесу, що закликають користувача:

    • відвідати магазин;
    • перейти на сайт;
    • в’язатися з менеджером;
    • надіслати повідомлення.

    Зауважимо, що кнопка дії у Facebook може виконувати певні функції всередині соціальної мережі, або ж перекидати користувача на зовнішні ресурси. Оберіть варіант, який буде доречним саме для вас.

    Інтернет-магазин: як створити сторінку у фейсбуці для онлайн-торгівлі

    Інтернет-магазин у Facebook, хоча й базується на звичайній сторінці, має значно розширені функції, спрямовані на прямий продаж товарів та послуг:

    • каталог товарів;
    • інтеграція з платіжними системами;
    • кошик та оформлення замовлення;
    • маркетингові інструменти;
    • аналітика продажів.

    Основний функціонал доступний безкоштовно. Щоб створити інтернет-магазин у Facebook, достатньо перейти у налаштування бізнес-сторінки та знайти розділ «Створення магазину». Далі оберіть спосіб продажів — безпосередньо на сторінці Facebook, Instagram, через месенджер або власний сайт.

    До онлайн-маркету потрібно прикріпити бізнес-сторінку, а потім обрати каталог. Навіть якщо каталогу немає, фейсбук створить його автоматично, вам лише потрібно буде додати товари. Після цього вкажіть спосіб доставки й можливість повернення товару, ознайомтеся з «Угодою для продавців» та завершіть налаштування сторінки.

    table screen wooden page media zuckerberg

    Перша рекламна кампанія для привертання уваги

    Розібрались, як створити фейсбук для бізнесу? Тепер радимо ознайомитись з інструментами для просування, що є на цьому майданчику. Для запуску вашої першої рекламної кампанії необхідно:

    1. Обрати ціль рекламного оголошення.
    2. Вказати цільову аудиторію. Це можна зробити власноруч, або скористатися інтелектуальним підбором за допомогою ШІ.
    3. Закріпити на оголошенні кнопку з цільовою дією.
    4. Встановити бюджет та строк дії рекламної кампанії.

    Перед запуском рекламної кампанії у Facebook варто налаштувати пікселі, що допоможуть виміряти ефективність оголошення та проаналізувати поведінку людей на сайті.

    Постійне просування та активне спілкування з клієнтами для подальшого розвитку

    Пам’ятайте, що створити бізнес на Facebook легко, але результат залежить від вашої наполегливості. Підключіть месенджер, слідкуйте за відгуками клієнтів, відповідайте на питання. За допомогою соцмережі ви можете не лише вийти на нові ринки, але й ретельно проаналізувати кожен етап продажу, щоб врешті решт досягти ще більшої ефективності та зросту прибутків.

     

     

     

    реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!