Фестиваль у Котбусі відбудеться з 5 по 10 листопада 2024 року.
У програмі міжнародного кінофестивалю східноєвропейського кіно FilmFestival Cottbus (FFC) покажуть стрічки з України або зняті іншими режисерами стрічки про російсько-українську війну. Зокрема, “Ти — космос” Павла Острікова, Zinema Корнія Грицюка та “Дім за склом” Тараса Дроня.
Програму опублікували на сайті кінофестивалю, передає Суспільне Культура.
Заснований у 1991 році, фестиваль фокусується на художніх фільмах зі Східної Європи та їхніх економічно й культурно близьких сусідніх країн — Фінляндії, Греції та Туреччини. Він є одним з найбільших кінофестивалів: тільки у 2023 році його відвідало 22 тисячі людей, а було загалом представлено понад 200 фільмів з 45 країн.
“Східнонімецька подія є прем’єрним кінофестивалем для східноєвропейського кінематографу”, — описали його в The Hollywood Reporter.
Цьогоріч у категорії повнометражних фільмів змагатиметься науково-фантастична стрічка Павла Острікова “Ти — космос” (U Are The Univers). Фільмрозповідає історію українського далекобійника-відлюдника Андрія Мельника, який летить до найближчої чорної діри на вантажному космічному кораблі два роки.
Загалом фільм Остріков знімав 7 років. Дебют фільму відбувся цьогоріч на кінофестивалі у Торонто. В Україні стрічку можна буде переглянути в кінотеатрах навесні 2025 року.
“Ти — космос” здобув головну нагороду кінофестивалю в Страсбурзі — Golden Octopus, а також нагороду Silver Melies.
У категорії Spectrum покажуть два українські фільми:
- Storeis From The Cellar Тетяни Ходаківської
Це історія про п’ять українських дітей, які “переживають абсолютний жах під час російської агресії”. Вони втратили батьків, їхні будинки зруйновані й вони змушені тікати.
Документальний фільм дає їм змогу висловитися, документуючи їхні травми та переміщення, а також мужність і творчість, з якими вони кидають виклик війні.
- ZINEMA Корнія Грицюка
Це повнометражний документальний фільм, який має на меті дослідити пропаганду, ксенофобію та шовінізм в російському кінематографі від 1990-х і до сьогодні.
На прикладі уривків з нещодавніх російських жанрових фільмів і серіалів Грицюк демонструє, як медіа транслюють погляд на людство, в якому росіяни завжди є кращими. Не в останню чергу для підживлення імперської ментальності.
У категорії Midnight Madness покажуть фільм Тараса Дроня “Дім за склом”.
Стрічка оповідає історію амбітної архітекторки Вікторії, життя якої кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, звинуваченим у торгівлі наркотиками. Жінка починає розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію і не втратити важливий проєкт.
У заснованій у 2017 році категорії MIOB покажуть картину “Як це було” української режисерки Анастасії Солоневич і польського режисера Дам`яна Коцура.
Події фільму відбуваються взимку 2023 року. Героїня повертається з Берліна до Києва вперше після початку широкомасштабної війни і зустрічається спершу з другом, а потім із родиною. Головні ролі виконали Валерія Березовська та Кирило Земляний.
Також на кінофестивалі проведуть “День українського кіно”. Цього року кінофестиваль представляє сім повнометражних і короткометражних фільмів з України чи про Україну/
“Наша програма показує, як українська кіносцена, попри найнесприятливіші обставини, творчо підходить до історії, сьогодення і навіть майбутнього. З дослідницькою силою, повсякденною усвідомленістю, вдумливістю та поезією”, — йдеться в описі.
9 листопада у межах фестивалю покажуть:
- “Ти — космос” Павла Острікова,
- ZINEMA Корнія Грицюка,
- Teen Angst Інги Філипчук,
- I See The Bloom Микити Миколаєнка,
- Stories From The Cellar Тетяни Ходаківської,
- “Як це було” Анастасії Солоневич і Дам’яна Коцура,
- “Дім за склом” Тараса Дроня,
- “Під вулканом” Дам’яна Коцура.
Читайте також: Документальна стрічка про сексуальні злочини росіян стала найкращим фільмом на кінофестивалі у Празі