Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими провів 58-й обмін військовополоненими.
Про це повідомляє Координаційний штаб та президент Володимир Зеленський у Telegram.
У Координаційному штабі повідомили, що особливістю цього обміну стало те, що додому повернули чимало українців, які були засуджені російськими судами і отримали тривалі терміни ув’язнення (28 осіб) і навіть довічне (20 захисників). Серед звільнених з полону нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони. Це люди, які захищали Маріуполь, Донеччину, Луганщину, Київщину, Харківщину, Чернігівщину, Херсонщину. Зокрема, серед звільнених 69 солдатів та сержантів та 26 офіцерів.
Командир бригади “Азов” Денис “Редіс” Прокопенко заявив, що під час останнього обміну військовополоненими, додому повернулися 34 військовослужбовці “Азову”, які боронили Маріуполь.
За його словами, ці воїни 86 днів обороняли Маріуполь, за наказом вийшли з території “Азовсталі” та провели у російському полоні 2,5 роки. Прокопенко наголосив, що “завдяки бійцям Маріупольського гарнізону, Україна витримала перший удар навесні 2022 року”.
Водночас він нагадав, що у російських тюрмах залишаються близько 900 бійців “Азову”.
У координаційному штабі додали, що чимало звільнених мають серйозні захворювання та наслідки важких поранень, а також велику втрату ваги через катування та недостатнє харчування.
Загалом з ворожої неволі у результаті цих обмінів визволили вже 3 767 людей.
За допомогу в організації останнього обміну Кондиційний штаб подякував Об’єднаним Арабським Еміратам.
Читайте також: Бійці ГУР звільнили Кругляківку на Харківщині