Коли хліб не лише втамовує голод, але й приносить користь організму. Про це добре знає Іванна Феняк з Рожнятова. Молода жінка уже понад 2 роки випікає хліб на заквасці, який корисний для здоров’я та містить високоферментовані продукти, повідомляє “Галицький кореспондент”.
Іванна Феняк розповідає, що все почалося тоді, коли у сина виявили непереносимість лактози. Жінка каже, що за чималі кошти придбала курси і почала вчитися випікати самостійно хліб на заквасці. Найперше для свого сина, а згодом і для батьків та рідних. Зізнається, процес нелегкий, який займає багато часу, затрат та сили. Але крок за кроком прикарпатка освоїла всі плюси і мінуси техніки випікання справжнього хліба.
“Я переконана, що любов до випікання хліба мені передалася від матері та тітки, які колись працювали на хлібопекарні, – говорить Іванна Феняк. – Але мій хліб зовсім інший ніж той, який продають у магазинах. Випікаю лише бездріжджовий, він ферментується у холодильнику, а його бродіння відбувається 5 годин після замішування”.
Рожнятівчанка Іванна Феняк працює на основній роботі, а випічкою хліба займається вдома. Каже, бувають дні, що спить лише по 4 години на добу, бо люди просять спекти хліб. Процес насправді довготривалий і від замісу до готової випічки хлібини становить від 18 до 24 годин.
Іванна переконує, що хліб відчуває настрій. Тому, коли жінка приходить з роботи втомлена чи з думками про невирішені проблеми, то навіть не береться за замішування хліба.
Нині в асортименті рожнятівчанки є спельтовий хліб, шведський, чорний солодовий, панетони та чіабата. Така бездріжджова випічка при споживанні, завдяки повільному всмоктуванню вуглеводів, знижує відчуття голоду. Постійне вживання такого справжнього хліба покращує систему травлення, і він корисний тим, у кого вже є проблеми із травленням.
У селищі Іванну Феняк знають не лише завдяки її корисному хлібу, а як сильну жінку, яку життя навчило не здаватись і заради сина йти на зміни у житті та подвиги.
“Я зрозуміла, що життя надто коротке, щоби прожити його будь-як, – підсумовує Іванна Феняк. – Цінуймо миті, цінуймо людей, які поруч і вірять та підтримують. І, головне, не здаваймося за будь-яких обставин і знаходімо справу для душі”.
Мар’яна ЛОКАТИР