У рейтингу найпопулярніших композицій на YouTube сьогодні в Україні опинилося одразу три пісні від російських виконавців.
Російська музика продовжує лишатися в українських чартах.
Хоча чарт “20 популярних — Україна” очолила колаборація південнокорейської співачки Розе та Бруно Марса APT, але на 5, 6 та 20 місці опинилися росіяни, пише “Суспільне Культура“.
На 5 зупинилась співпраця російських артистів українського походження Джигана і дуету Artik & Asti, а також російського співака NILETTO. На 6 — пісня від Анни Асті (справжнє імʼя Анна Дзюба) “Топит”. І на 20 місці пісня російського виконавця The Brookln “Свободна”.
Станом на 30 жовтня у чартах інших стримінгових платформ також є росіяни. Найбільше — одразу 6 композицій — у Spotify Viral. Ще по 4 в основному рейтингу Spotify та Shazam.
У десятці найпопулярніших пісень на Apple Music — на 7 місці розмістилася Анни Асті.
Скільки російськомовної музики в українських чартах
На початку вересня 2024 року, музичний проєкт Bezodnya Music опублікував статистику — скільки на стримінгових сервісах в Україні російської музики.
Згідно з їх даними, попри повномасштабне вторгнення, значна частина українців продовжує споживати російськомовний музичний контент — кількість російської музики, яку слухають в Україні, на популярних платформ, таких як Spotify, YouTube, Apple Music та Shazam, досягла 26%.
Найвищі показники на YouTube, де частка російської музики досягає 30% у трендах та 20% серед топових пісень. Не відстає і Spotify — там її 28%.
Українська музика все ще переважає — її у чартах 39%. Ще 34% займають іноземні пісні.
Разом з тим, засновник Bezodnya Music Макс Нагорняк у 2023 році зазначав, що попри стабільну кількість російської музики в чартах, української потроху стає більше: “Тенденція нормальна, ми повільно, але планомірно прийдемо до того, що споживання буде десь 5%”.
“Ми не можемо зробити так, щоб всі люди одночасно перейшли на українську і перестали споживати російськомовний контент. Хотілося б, щоб відбувалася більш радикальна українізація, але вона у нас насправді лагідна, відбувається потихеньку. Скільки б ми не казали і на ТБ, і на YouTube, що треба відмовитися від російського контенту, — це працює на 10-20%”.