Цікаве про Україну: класична страва, яку винайшли випадково

  • Україна має доволі непросту й цікаву історію.

    Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.

    Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.

    А ви знали, яку класичну страву української кухні винайшли випадково? Мова про страву, без якої не обходиться буквально будь-яке свято – холодець.

    Точний час появи холодцю невідомий, але сталося це не пізніше доби Київської Русі. Ймовірно, холодець винайшли випадково при охолодженні наваристого кісткового чи кістково-м’ясного бульйону.

    Застигання такої юшки відбувається навіть при помірній температурі, але прискорюється при охолодженні, яке для винайденої страви стало обов’язковим. Саме ця суттєва відмінність і лягла в основу її назви.

    Зварений холодець для застигання відносили у льох чи присінок, взимку могли залишити просто у холодному кутку хати, у міських будинках ставили до комори, звідки його можна було без будь-якої підготовки винести зразу на стіл.

    Готовий продукт був дуже поживним і псувався повільніше, ніж звичайні супи, тому поширився серед усіх верств.

    З одного боку, холодець варили часто, особливо взимку, тому його можна назвати звичною стравою. З іншого боку, він не був повсякденною їжею, адже його приготування зазвичай присвячували до урочистих подій. З часом холодець взагалі став ритуальним продуктом, в Україні його обов’язково готували на Різдво, Щедрий вечір, весілля, поминки. Особливо бажаною ця страва була напередодні Великого посту: за стародавнім звичаєм в м’ясопусну неділю готували холодець зі свинячих ніжок, тому цей день ще називався «ніжкові заговини».

    Зазначимо, з сьогодні відзначається День холодцю.

    До теми: Декілька років в Україні функціонував Музей контрабанди

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!