Руслан Марцінків: Наступного року продовжуватимемо фінансово допомагати мешканцям під час переходу на індивідуальне опалення

  • Міський голова Руслан Марцінків вважає, що оптимальний шлях для енергетичної незалежности Івано-Франківська – це модульні котельні для шкіл, садків та інших соціальних закладів і переведення на індивідуальне опалення квартир у багатоповерхових будинках, а тому і наступного року триватиме спорудження модульних котелень і діятиме програма фінансової підтримки жителів міста у справі переходу від централізованого до індивідуального опалення. 

     Минулого тижня, коли приморозки почали частіше давати про себе знати, традиційне вівторкове інспектування міста, яке систематично здійснює очільник Франківська разом із керівниками відповідних комунальних служб, було присвячено темі опалення. Навідалися вони передусім до тих житлових будинків на вул. Республіканській, 3 і Привокзальній, 9, які раніше обслуговувала стара котельня на Індустріальній, і жильці яких цього року перейшли на індивідуальне опалення та отримали по 50 тисяч гривень фінансової підтримки з міського бюджету для кожної квартири.

    З цього приводу уповноважена від будинку на вул. Республіканській, 3 Наталія Дубова зазначила: «Це дуже значна компенсація, без якої люди самі не змогли б це зробити».

    Мешканка Привокзальної, 9 Оксана Галій теж довго мріяла про перехід на індивідуальне опалення, бо централізоване в її будинку через діряві труби і їх ремонти завжди запускали з запізненням, і тепер тішиться, що позбулася таких чи не щорічних клопотів, бо нині вона вже ні від кого залежна. «Я хотіла зробити індивідуальне опалення, але не було на це коштів, бо це реально дорого. А коли почула, що в місті є така програма і наш будинок включено до неї, то погодилася на перехід на індивідуальне опалення. 50 тисяч — це велика допомога», — сказала О. Галій.

    Нагадаємо, на початку 2021 року, щоб без тепла не залишилися тисячі франківців і багато будинків та навчальних закладів, депутати міськ­ради прийняли програму поетапного відключення споживачів тепла від котельні на вул. Індустріальній. Причиною стало те, що далі використовувати централізоване опалення для житлових будинків та освітніх закладів у мікрорайонах, які обслуговувала збанкрутіла компанія «СТЕК», було вже не можливо. Міська рада для переходу на індивідуальне опалення тоді встановила фінансову допомогу в розмірі 50 тисяч гривень на квартиру, а для освітніх і соціальних закладів взялася терміново будувати невеликі модульні котельні, які працюють в автоматичному режимі і мінімально споживають газ.

    Того ж минулотижневого вівтірка міські функціонери завітали і на новоспоруджену модульну котельню на вул. Ірини Фаріон (колишня вул. Гвардійська), яка подає тепло до садочка «Кобзарик» та одного житлового будинку. Вона є вже другою модульною котельнею, запущеною в дію цього року у Франківську. Навесні аналогічна почала функціонувати на вул. Національної гвардії для ліцею №12, а нині триває спорудження третьої модульної котельні на вул. Франка для обслуговування ліцею ім. І. Пулюя. 

    «Як показує практика, заклади, які мають свої котельні, починають тепловий сезон раніше. Тому ці котельні мають більшу популярність. Плануємо й надалі переводити заклади освіти на модульні котельні», — зазначила з цього приводу заступниця директора міського департаменту освіти Світлана Пашкевич. Такі невеличкі котельні — це дуже зручно та ефективно, підтверджує Ірина Дорожівська, директорка одного з найбільших дошкільних закладів в місті на 350 дітей — ЗДО №29 «Кобзарик», де в холодну пору 2024 року увійшли вже зі своїм теплом.

    Також минулого тижня міський голова Руслан Марцінків разом із начальницею управління екології, енергозбереження й переходу на автономне опалення Уляною Плитус відвідав і мешканців будинків на вулицях С. Бандери, 4 і В. Чорновола, 24 А, щоби наочно переконатися, як там відбувається перехід на електричне опалення за рішенням самих мешканців. Вони також отримали на це по 50 тисяч гривень допомоги з міського бюджету. Тиждень тому роботи зі встановлення індивідуального електричного опалення в цьому будинку були на завершальній стадії — тут очікували вже на встановлення двозонних лічильників електроенергії.

    «У цих будинках люди вибрали електричне опалення й перейшли на нього. Непросто це дається з “Прикарпаттяобленерго». Паралельно ми працюємо з закладами освіти й іншими соціальними закладами, і так відбувається децентралізація опалення в Івано-Франківську. Ми закликаємо людей переходити на індивідуальне опалення. Наступного року продовжуватимемо фінансово допомагати мешканцям під час цього переходу», — наголосив Руслан Марцінків.

    Мирослав Стефанців

     

     

    реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!