Про це пише Bloomberg з посиланням на свої джерела, передає “Суспільне”.
За словами чиновника, який побажав залишитися неназваним, оскільки обговорення є закритим і триває, уряд президента Юн Сок Йоля змушений враховувати позицію новообраного президента США, щоб вирішити, чи варто змінювати свою давню політику відмови від надання летальної допомоги Києву.
За словами іншого урядовця, Сеул також вивчає, як підхід Трампа до війни вплине на підтримку України з боку низки країн.
Як пише Bloomberg, коментарі свідчать про те, що Південна Корея тепер менш схильна надсилати боєприпаси в Україну, якщо Пхеньян не вживатиме подальших заходів або якщо не буде більшої ясності щодо того, як Трамп діятиме щодо України, коли він завершить перехід від передвиборчої кампанії до Овального кабінету.
“Для Південної Кореї, яка навіть не є членом НАТО, було б досить незручно втрутитися в цей момент, якщо Трамп займе Білий дім і захоче вийти з конфлікту”, — прокоментував агентству ситуацію професор політології в Університеті північнокорейських досліджень у Сеулі Кім Чжун.
В офісі Юна заявили, що уряд вивчить можливі сценарії військового співробітництва між Росією і Північною Кореєю після розгортання військ Пхеньяном і вживатиме контрзаходів.
“Ми будемо тісно координувати свої дії з нашим союзником і партнерами в цьому процесі”, — йдеться в заяві у відповідь на запитання агентства Bloomberg про останні роздуми Південної Кореї щодо відправки зброї в Україну.
Як відзначає агентство, Сеул тривалий час опирався закликам західних союзників задіяти свої величезні військові запаси і напряму відправити зброю чи боєприпаси в Україну, вирішивши замість цього допомогти Києву нелетальною допомогою. Однак розгортання Північною Кореєю до 12 000 військовослужбовців у Росії — за оцінками США — змінило цю позицію, і Юн заявив, що пряма участь Пхеньяна в конфлікті становить загрозу для безпеки його країни.
“Ми не виключаємо підтримки зброєю”, — заявив Юн на пресконференції минулого тижня. — Якщо ми надамо зброю, то в першу чергу розглядатимемо оборонні озброєння”.
Експорт летальної допомоги Києву став би сигналом сильної підтримки України. Це також може принести користь південнокорейському бізнесу, якщо він візьме участь у післявоєнній відбудові України. Але такий крок може розлютити Москву, призвести до ескалації конфлікту і стимулювати подальші провокації з боку Пхеньяна, пише Bloomberg.
Також читайте: Росія намагається диктувати умови переговорів із Україною напередодні інавгурації Трампа, – ISW