Три з них — у документальній категорії.
До кваліфікаційних списків 97-ї премії “Оскар” потрапили п’ять фільмів, зняті Україною або в копродукції з Україною. Зокрема, до кваліфікаційного переліку повнометражних документальних фільмів увійшли три фільми про російсько-українську війну.
Про це йдеться на сайті кінопремії “Оскар”, передає Суспільне Культура.
Кваліфікаційні списки означають, що фільми мають право на подальший розгляд у номінаціях. 21 листопада оприлюднили переліки до таких категорій: “Анімаційний повнометражний фільм”, “Документальний повнометражний фільм” та “Міжнародний повнометражний фільм”.
Так, до категорії “Міжнародний повнометражний фільм” потрапила стрічка “Ля Палісіада” Філіпа Сотниченка, яку обрали фільмом від України.
Також до кваліфікаційного списку цієї категорії внесли стрічку “Під вулканом” Даміана Коцура — вона представлятиме Польщу. Фільм розповідає про українську родину на початку повномасштабного вторгнення. У стрічці зіграли українські актори: Роман Луцький, Анастасія Карпенко, Софія Березовська і Федір Пугачов.
До кваліфікаційного переліку категорії “Повнометражний документальний фільм” потрапили:
- “Після дощу: Вкрадені Путіним діти повертаються додому” — фільм режисерки й продюсерки Сари Маккартні й продюсерок Саша Одинової, Наталії Лібет, Джордж Чигнелл, Шейли Невінс, Ольги Бесхмельниціної. Розповідає історію того, як повертали викрадених Росією українських дітей. До створення фільму долучився благодійний фонд “Українська Мережа за Права Дитини”, що безпосередньо займається поверненням депортованих дітей.
- “Порцелянова війна” — фільм режисерів Брендана Белломо та Слави Леонтьєва. Стрічка розповідає історію трьох українських художників: Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова. Вони залишалися у Харкові, що з першого дня повномасштабного вторгнення опинився під постійними ракетними обстрілами.
- “Мирні люди” — фільм Оксани Карпович. Це документальна стрічка, яка складається з перехоплених розмов російських військових. Режисерка прослухала 31 годину записів, які раніше публікували в соцмережах СБУ та спецслужб.
Читайте також: Три легкі українські серіали, які можна подивитися за вихідні