Браковані партії мін вже вилучають з війська. Триває їх перевірка, – міністр стратегічних галузей промисловості

  • Зазначається, що військові на фронті не відчують нестачі боєприпасів, адже українське виробництво зможе покрити потребу у вилучених 24 000 мін.

    Міністерство оборони вилучить близько 24 000 боєприпасів для мінометів, в яких запідозрили брак. Про це під час зустрічі з журналістами повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, пише Суспільне.

    У бракованих боєприпасах виявили чотири недоліки, зокрема:

    • невідповідність діаметра боєприпасу;
    • порохові гази не виштовхують міну, а йдуть повз неї – між міною і стовбуром міномета;
    • відлітання частини конструкції міни;
    • некондиційність порохів, тобто порох не вибухав із потрібною силою.

    Головною причиною, через яку боєприпаси працювали не штатно, став саме бракований порох, який Україна закуповує за кордоном, розповів міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін. Він пояснив, що порох перевіряли у кілька етапів, при різних температурах. Всі властивості при цьому були задовільними.

    “У цій партії використовувалися покупні, іноземного виробництва порохи. Ми їх перевіряли протягом декількох місяців за участі військових представництв, розробників, виробників у лабораторних умовах при +50,+15, -50. Тобто ті міни, які працювали штатно при, умовно, +30, стали давати збої, коли стало холодніше і пішли дощі. Причина полягає в тому, що порох змінив властивості через зміну погодних умов – при тому, що так бути не повинно. Зараз комісія, яка складена з наукових установ, підприємств та військових, здійснює повторну перевірку цих порохів при всіх температурних умовах для того, щоб замінити ті міни, які на сьогодні експлуатуються у Силах оборони України”, — зазначив Герман Сметанін.

    Нестача боєприпасів не відчується

    Також Сметанін та радник президента зі стратегічних питань Олександр Камишін зазначили, що звіт та запитання до партії боєприпасів для мін отримали від військових ще до моменту публікації в ЗМІ. Перевірку після цього почали за кілька днів, а саме 8 листопада. Тоді, за словами Сметаніна, до складу комісії увійшли спеціалісти Мінстратегпрому, Міноборони, заводу-виробника, ЦНДІ ЗСУ та СБУ.

    Надалі 24 000 мін перевірятимуть на відповідність діаметра. Ті, що відповідають – залишатимуть. А от порох замінюватимуть у всіх вилучених боєприпасах. Окрім цього, за словами Сметаніна, проводиться заміна неякісної партії 120-мм мін, заводи-виробники посилюють контроль якості продукції на всіх етапах виробництва, починаючи з отримання покупних компонентів.

    Окрім цього, радник президента зі стратегічних питань Олександр Камишін заявив, що військові на фронті не відчують нестачі боєприпасів, адже українське виробництво зможе покрити потребу у вилучених 24 000 мін. Та додав, що в цілому частина у 24 000 мін – незначна, якщо порівнювати із загальним виробництвом – це менше 1% продукції, виробленої цього року.

    “Ми діємо по протоколу, коли якість не відповідає стандартам, ми маємо процедуру розбору з Міноборони, або з іншими постачальниками замовниками сил оборони. Це нормальний механізм: рекламація, робоча група, перевірка, висновки, прийняті рішення — в тому числі кадрові, іноді суди. Ми до цього ставимось нормально, бо ми з вами будуємо, нагадаю, цивілізовану систему по Європейському формату”, — сказав Олександр Камишін.

    Розслідування щодо бракованих мін

    Військовий оглядач та головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов наприкінці листопада опублікував фрагменти відео, які, за його словами, йому надіслали бійці мінометники. На цих кадрах показується, як міна, не встигши вилетіти з міномета, падає в кількох метрах після пострілу.

    В одній із бригад, що працює на Покровському напрямку, Суспільному підтвердили інформацію про такі інциденти, зокрема в листопаді. За даними джерела, усі випадки і справді сталися з мінами однієї партії.

    26 листопада Міністерство оборони заявило, що вже третій тиждень активно розслідує причини нештатного спрацювання 120-міліметрових мін. Міжвідомча комісія головними причинами інцидентів назвала зниження температури і підвищену вологість. Державне бюро розслідувань за цим фактом розпочало кримінальне провадження.

    до теми: Адміністрація США схвалила передачу протипіхотних мін Україні

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!