У НАТО немає консенсусу щодо швидкого запрошення України в Альянс, — Reuters

  • Хоча НАТО оголосило, що Україна приєднається до його лав і що шлях країни до Альянсу є “незворотним”, воно не надіслало запрошення та не встановило часові рамки членства.

    Північноатлантичний альянс (НАТО) навряд чи прислухається до заклику України про запрошення до членства на засіданні голів МЗС у вівторок, 3 грудня. Про це повідомляє Reuters з посиланням на західних дипломатів, які говорили на умовах анонімності, передає Суспільне.

    За словами дипломатів, серед 32 членів НАТО нині нема ознак необхідного консенсусу щодо запрошення України в Альянс.

    “Потрібні будуть тижні та місяці, щоб досягти консенсусу. Я не думаю, що це станеться завтра, я був би дуже здивований”, — сказав високопоставлений дипломат НАТО.

    Агентство зазначає, що таке рішення зруйнує надії України на політичний імпульс в чеканні на повернення обраного президента США Дональда Трампа до Білого дому.

    Високопоставлений американський чиновник сказав, що зустріч буде зосереджена на посиленні підтримки України, щоб вона мала найсильнішу можливу позицію наступного року “під час імовірних переговорів”.

    “Найкращий спосіб зробити це — збільшити фінансування, боєприпаси та мобілізацію”, — сказав чиновник на умовах анонімності.

    Хоча НАТО оголосило, що Україна приєднається до його лав і що шлях країни до Альянсу є “незворотним”, воно не надіслало запрошення. Також не встановило часові рамки членства.

    “Для запрошення не настав відповідний час”

    Reuters зазначає, що будь-яке таке рішення залежатиме насамперед від домінантної сили НАТО — США. Тому незабаром це буде питання для Дональда Трампа. Тоді, коли він повернеться на посаду президента.

    Представники адміністрації Байдена усвідомлюють, що будь-який важливий крок щодо України в ідеалі повинен мати підтримку нового уряду, щоб він мав тривалий вплив.

    Трамп критикував масштаби допомоги США Києву та заявив, що завершить війну за день. Але він не оприлюднював детального плану, як він буде розв’язувати конфлікт.

    Деякі члени НАТО, наприклад Угорщина, відкрито виступили проти приєднання України до альянсу. Але деякі інші — нинішні уряди США та Німеччини сигналізували, що вони вважають що для запрошення не настав відповідний час.

    У листі до своїх колег з НАТО напередодні зустрічі міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що єдиною реальною гарантією безпеки для України, а також стримувальним фактором для подальшої агресії Росії проти України та інших держав, є лише повноправне членство України в НАТО. Він наголосив, що Україна не погодиться на жодні “альтернативи, сурогати чи замінники” повноправного членства України в НАТО.

    До теми: Байден вирішив наразі не закликати запросити Україну в НАТО, — Bloomberg

    Президент Латвії розкритикував нечітку позицію НАТО щодо України

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!