Також радниця керівника Офісу Президента розповіла, що в Україні кожного тижня гинуть і дістають поранення щонайменше 16 дітей.
Україна розшукує 20 тисяч дітей, яких насильно депортувала Росія. Однак справжня їхня кількість може бути набагато більшою.
Представники країни-агресорки відмовляються надавати точну інформацію, повідомила радниця керівника Офісу Президента й операційна директорка ініціативи Bring Kids Back UA Дарія Зарівна під час виступу в Раді Безпеки ООН, передає “Українська правда”.
“Російські чиновники систематично відмовляються надавати інформацію. Але, щоб дати вам уявлення, уповноважена з прав дитини в Росії Марія Львова-Бєлова похвалилася, що “розселила” в Росії понад 700 тисяч українських дітей”, – зазначила вона.
Зарівна навела приклад: історію 10-місячної Марини Прокопенко, яку окупанти викрали з Херсонського будинку дитини. В Росії дівчинці змінили імʼя, місце народження та примусово вдочерили в родині депутата Держдуми Сергія Миронова.
Як зазначила юридична експертка Регіонального центру прав людини та членкиня Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA Катерина Рашевська, в окупації залишаються понад 1,5 мільйона українських дітей.
“Насильницьке нав’язування російського громадянства є цілеспрямованою політикою держави-агресора. Діти без російських документів стикаються з дискримінацією навіть у доступі до медичної допомоги, не кажучи вже про освітні та інші послуги на окупованих територіях”, – наголосила вона.
Нагадаємо, дослідження Школи громадського здоров’я Єльського університету показало, що у лютому 2022 року Росія розробила масштабну систему для депортації та інтеграції українських дітей у свою державну структуру.
На сьогодні ідентифіковано щонайменше 314 дітей, які потрапили під дію цієї програми. Щонайменше 67 з них уже стали “громадянами Росії”.
Нагадаємо, Німеччина до кінця року передасть Україні новий пакет військової допомоги