Бажаєте, аби іграшка була не лише цікавою для дитини, а ще й стимулювала її розвиток? Із цим допоможуть дитячі інтерактивні іграшки в Україні. Головна їхня особливість у тому, що вони можуть взаємодіяти із дитиною, тобто ставити їй питання або, навпаки, щось розповідати, виконувати дії, які допоможуть розширити її кругозір. Інтерактивні ляльки, роботи, домашні тваринки, книги, дитячі комп’ютери, планшети, телефони – все це та багато іншого створено для того, аби не тільки розважити, а і розвинути, навчити дитину.
На які особливості інтерактивних іграшок слід звертати увагу?
Аби вибір іграшки був вдалим, рекомендується одночасно брати до уваги різні характеристики іграшки.
Вік дитини
Вік – це одна із найважливіших характеристик, на які потрібно зважати під час вибору будь-якої іграшки, зокрема й інтерактивної. Найпростіші інтерактивні іграшки у вигляді нічників, підвісних іграшок можна купувати дитині вже з шести місяців.
У три роки можна обирати для дитини різноманітні інтерактивні панелі, іграшкових тваринок. Багато оригінальних моделей у вигляді іграшкових песиків та котиків дуже подобаються діткам. Вони вміють муркотіти, лащитися, виконувати команди тощо. Якщо ви не плануєте заводити живе кошеня або цуценя, то іграшкова інтерактивна тваринка – це те, що треба.
Дітям, старше трьох років, можна купувати навчальні плакати та ігри, іграшкові телефони чи ноутбуки, музичні інструменти тощо. Діткам від 6 років можна запропонувати інтерактивних роботів, фігурки улюблених персонажів та ін.
Функціонал
Чим ширший функціонал іграшки, тим цікавіша вона для дитей. Отже, інтерактивна іграшка може мати:
- світлові ефекти. Їх створюють різнокольорові лампочки, завдяки яким іграшка світиться в темряві. Підсвічуватися можуть очі в іграшкових тваринок чи роботів, кнопки на ігрових панелях, телефонах, інтерактивному кермі тощо;
- сенсорний датчик. Завдяки ньому іграшка може реагувати на дії дитини. Так, іграшковий котик муркотітиме, якщо дитина його погладить;
- здатність самостійно рухатися. Так, роботи, тваринки, ляльки можуть виконувати певні рухи: ходити, бігати, повертати голову, рухати руками тощо;
- пульт д/у. З його допомогою іграшкою можна управляти з певної відстані;
- функцію відтворення звуків. Інтерактивні іграшки здатні відтворювати найрізноманітніші звуки: мелодії, голос людини, тварини, пісні, вірші тощо. Така іграшка може загадувати загадки дитині, розповідати їй казки чи вірші, знайомити зі світом тварин і т.д.
Матеріал
Для виготовлення дитячих забавок найчастіше використовується сучасний пластик. Цей матеріал відносно міцний та легкий, йому можна надати практично будь-якої форми та пофарбувати у потрібний колір.
Для створення м’яких іграшок обирають зазвичай текстиль та пластик. Різнофактурні текстильні компоненти додатково розвивають у дитини сенсорні відчуття.
Для виготовлення деяких іграшок використовують ще і метал. Його також комбінують із пластиком. Таке поєднання матеріалів зустрічається найчастіше в інтерактивних роботів.
Який би матеріал не обрав виробник, він має бути безпечним для дитини: без алергенів чи інших токсичних компонентів, які б могли мати негативний вплив на дитяче здоров’я. Впевнитися у тому, що іграшка дійсно виготовлена із якісних матеріалів, можна, якщо попросити у продавця сертифікат якості на іграшку.
Якість збірки
Це ще один важливий момент, на який слід звернути увагу. Дуже важливо, аби усі елементи іграшки були надійно закріплені та дитина не могла випадково відірвати якусь деталь іграшки і вдихнути її або проковтнути. Для найменших діток не варто обирати іграшки з дрібними елементами.
Якісна інтерактивна іграшка – це не лише оригінальна дитяча забавка, а ще і ключ до розвитку дитини. Візьміть до уваги нескладні рекомендації та з легкістю обирайте іграшки, які неодмінно принесуть користь вашій дитині.