Про це пише видання The Washington Post з посиланням на чотирьох людей, знайомих із цим питанням, передає “Суспільне”.
Цей крок також дасть майбутній команді новообраного президента Дональда Трампа більше важелів впливу на її переговори з Путіним щодо припинення війни Росії з Україною, сказали люди, які говорили на умовах анонімності, щоб описати дискусії, які не є публічними.
Йдеться про санкції, націлені на так званий “темний флот” міжнародних суден, що перевозять російську нафту до незахідних країн, а також на російських експортерів нафти, які досі не були під санкціями. Про це виданню розповіли кілька обізнаних людей. Варіанти також включають відкликання ліцензії, яка дозволяє банкам обробляти російські енергетичні транзакції, кажуть джерела.
Зазначається, що якщо санкції будуть реалізовані, вони можуть допомогти сформувати економічну та зовнішньополітичну спадщину Байдена до інавгурації Трампа. Важливий крок проти Росії перед тим, як покинути посаду, підкріпив би заяви Байдена про те, що він згуртував західних союзників, щоб відповісти силою на повномасштабне вторгнення РФ в Україну 2022 року.
Як пише видання, з моменту повномасштабного вторгнення Росії Білий дім остерігався занадто жорстких заходів щодо експорту російських енергоресурчі, побоюючись різкого зростання світових цін на нафту — і ціни на газ для автомобілістів США. Але інфляція різко знизилася порівняно з кількома роками тому, і вибори закінчилися, змінивши політичні розрахунки.
“Адміністрація Байдена була стурбована підвищенням цін на газ і погіршенням інфляції. Це було головним обмеженням їхньої політики санкцій щодо Росії — внутрішні наслідки. Але вибори закінчилися, і інфляція під контролем. Причин для такої обережності щодо санкцій більше не існує”, — сказав Едвард Фішман, старший науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету.