Про це повідомили уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк, AP та японське загальнонаціональне видання Nikkei.
До списку замороження активів додали 33 організації та 12 фізичних осіб, серед яких є громадянин Північної Кореї. Ще проти 53 організацій з різних країн, включно з РФ, Китаєм, Туреччиною, ОАЕ, Казахстаном, Киргизстаном і Таїландом, ввели заборону на експорт до них та інші заходи. Здебільшого це виробники і постачальники військово-промислового комплексу, пояснив Власюк.
З 23 січня Японія також заборонить експорт ще 335 товарів. Серед них частини двигунів для спеціальних транспортних засобів, таких як крани та малі мотоцикли — товари, які допоможуть зміцнити промислову потужність Росії. Ще під ембарго підпадають хімічні речовини, такі як капсаїцин, які пов’язані з розробкою хімічної зброї.
На пресконференції генеральний секретар кабінету міністрів Японії Йосімаса Хаясі прокоментував нові санкційні рішення: “Японія сприятиме міжнародним зусиллям, спрямованим на розв’язання проблем навколо України. Ми продовжуватимемо співпрацювати з міжнародною спільнотою, включно з Групою семи (G7)”.
У червні 2024 року Японія запровадила економічні санкції проти понад 50 компаній і осіб, які допомагають Росії обходити обмеження. Зокрема йдеться про російські та китайські фірми, які закуповують для РФ електроніку.
У листопаді стало відомо, що Токіо розглядає можливість посилення санкцій проти Росії та Північної Кореї через розвиток їхньої співпраці.