Відповідний указ опублікували на сайті президента 20 січня 2025 року, передає “Суспільне Івано-Франківськ”.
Роман Голуб народився 11 лютого 1997 року в Івано-Франківську. Він навчався в Івано-Франківському ліцеї № 21 імені Євгена Коновальця.
У перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну Роман Голуб поїхав з Івано-Франківська, щоб боронити Київ, пишуть на сайті Книги пам’яті МВС. Тоді чоловік долучився до 3 батальйону “Свобода” 4 бригади оперативного призначення Національної гвардії України “Рубіж”.
Спочатку боєць служив старшим кулеметником, згодом — командиром інженерно-саперного відділення. Брав участь у боях за Ірпінь, згодом — Сіверськодонецьк, Зайцеве та Бахмут.
“Виходячи зі села Воронове після тяжкого бою з уламком в руці, він тягнув NLAW, щоб той не дістався п***рам. Він був людиною з великої букви, прекрасним другом, чудовим воїном. Друже, ти на завжди залишишся в наших серцях, спочивай з миром”, — писав про Романа Голуба його побратим Максим Безпалько.
За час служби у бійця було кілька поранень та контузій, проте після них він повертався на фронт до побратимів. Під час останньої своєї ротації Роман Голуб служив сапером на лінії зіткнення.
“Ніщо не могло зупинити його бажання захищати свою країну та друзів. Попри молодий вік, Роман мав величезну повагу в батальйоні, зокрема і від бійців, яким він годився в сини. Був відважним воїном, який завжди йшов у саме пекло”, — йдеться на сайті Книги пам’яті МВС.
30 грудня 2023 року нацгвардієць Роман Голуб поліг від кулі російського снайпера поблизу села Спірне Бахмутського району. Йому було 26 років.