Згідно з документом, музичне змагання має відбутися в Москві у 2025 році.
Лідер Кремля Володимир Путін 3 лютого підписав указ про відновлення пісенного конкурсу “Інтербачення”, який у радянські часи вважався відповіддю СРСР на “Євробачення”.
Про це повідомляє Kyiv Independent, передає Суспільне Культура.
Указ містить розпорядження про створення оргкомітету конкурсу, головою якого призначили віцепрем’єра Росії Дмитра Чернишенка. Контроль за підготовкою здійснюватиме наглядова рада під керівництвом першого заступника голови адміністрації президента Сергія Кирієнка. Офіційна мета заходу — “розвиток міжнародної культурної та гуманітарної співпраці”.
Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров ще у грудні 2024 року заявив, що понад 25 країн висловили зацікавленість в участі в “Інтербаченні”, серед них – представники Латинської Америки. Спецпредставник президента Росії з міжнародної культурної співпраці Михайло Швидкой раніше запевняв, що в конкурсі візьмуть участь усі країни — члени BRICS.
Відновлення “Інтербачення” розглядається як спроба Росії створити власну альтернативу “Євробаченню” після міжнародної ізоляції через агресію проти України.
Про “Інтербачення”
Конкурс “Інтербачення” існував у двох періодах: спочатку з 1965 до 1968 року, а потім у 1977–1980 роках. Його створили як радянський аналог “Євробачення”, яке стартувало в 1956 році під егідою Європейської мовної спілки (EBU).
У конкурсі брали участь виконавці з Європи, Центральної Азії, Африки та Америки. Серед переможців — Карел Готт, Лілі Іванова, Ева Піларова, Гелена Вондрачкова, Алла Пугачова, Маріон Рунг, Микола Гнатюк та інші. У різні роки на сцені конкурсу як спеціальні гості виступали світові зірки, серед яких Глорія Гейнор, Петула Кларк і гурт Boney M.
Росія вперше взяла участь у “Євробаченні” у 1994 році. У 2008 році перемогу на конкурсі здобув російський співак Діма Білан, після чого Москва приймала змагання у 2009 році.
Однак після повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року Росію було усунено від участі в “Євробаченні”. Того ж року перемогу здобула Україна – гурт Kalush Orchestra із піснею Stefania.
Ще у 2023 році Росія заявляла, що планує запровадити власний пісенний конкурс – інтербачення. У журі конкурсу планували залучити росіян. Начебто вони будуть “неупереджено” оцінювати учасників з різних країн.