Україна має доволі непросту й цікаву історію.
Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.
Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.
А ви знали про боротьбу театру корифеїв за українське слово? У часи, коли використання української мови було обмежене, Театр корифеїв під керівництвом Миколи Садовського активно популяризував українську мову та культуру через свої постановки.
Заснований у 1882 році Марком Кропивницьким, театр об’єднав талановитих митців, серед яких був і Микола Садовський. Його діяльність стала визначальною у популяризації української мови на сцені.
У 1907 році Садовський відкрив у Києві перший постійний український театр, розташований у Троїцькому народному домі. Репертуар театру включав як класичні українські твори, так і переклади зарубіжних п’єс.
Садовський прагнув зробити театр доступним для широких верств населення. Ціни на квитки були значно нижчими, ніж в інших київських театрах, що дозволяло відвідувати вистави навіть малозабезпеченим глядачам. Це сприяло поширенню української мови та культури серед різних соціальних груп.
Діяльність театру тривала до початку Першої світової війни у 1914 році, коли царська влада закрила не лише театр Садовського, але й усі українські газети, журнали та книгарні.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, місто Переяслав Київської області називають містом музеїв. У народі його заслужено називають “музейна мекка України”, адже у ньому поєднується рекордна кількість музеїв – один на тисячу жителів. Всього в Переяславі розташовано понад 30 музеїв.