У Швеції пройде UkraineVision 2025: що там буде

  • У Стокгольмському Kulturhuset Stadsteatern з 20 по 23 лютого триватиме UkraineVision. Про це йдеться в пресрелізі, наданому Суспільне Культура.

    Подія UkraineVision 2025 відбувається у Стокгольмі втретє, вона має на меті ознайомити з історією та сучасними викликами.

    Цьогорічний UkraineVision зосередиться на темах ідентичності, різноманіття та стійкості. Програма висвітлюватиме багатоголосся України, показуючи, як всі ці наративи є уособленням української єдності й витривалості. Особливу увагу звернуть на ромський, кримськотатарський і квір- погляди на національну пам’ять.

    На події будуть експерти з України й Швеції, провідні культурні дієвці. В межах фестивалю відбудуться змістовні дискусії, мистецькі виставки, кінопокази, музичні виступи та літературні читання.

    “Ідентичність народжується на перетині історії та бачення майбутнього, між традицією та оновленням. UkraineVision 2025 відкриває простір для голосів і перспектив, що демонструють: різноманіття — це сила, а культура є потужним рушієм змін”, — говорить Юлія Матусенко, менеджерка проєкту UkraineVision.

    Учасниками UkraineVision стануть поетеса та військова медикиня Олена Герасим’юк, письменник Остап Сливинський, автор Dictionary of War (2023) та віцепрезидент PEN Ukraine, а також відомий кримськотатарський кераміст Рустем Скибин, який розкаже про свою виставку Qalqan. Письменниця Жанна Слоньовська створює літературні твори, де поєднуються та переплітаються різні мови та культури, а музикант та композитор Юрій Гуржи досліджує зв’язки між українською та єврейською музичними традиціями. Митець та фотограф Антон Шебетко досліджує квір-історію та ідентичність України через свою роботу з архівами та пам’яттю.

    З фільмів покажуть:

    • “Хайтарму” (Haytarma), емоційне зображення кримськотатарської депортації 1944 року;
    • “Люди” (Ludzie), драму про людські долі на тлі війни, яка відкриє UkraineVision 19 лютого в Zita Folkets Bio;
    • “Фото на пам’ять” (A Picture to Remember), особисту історію про пам’ять, травми та вигнання.

    Також на заході виступить Козак Сіромаха.

    Програма UkraineVision

    Intersections of Memories and Identity (“Перетини спогадів та ідентичності”) 20 лютого (13:00 — 14:15) в Kulturhuset Stadsteatern.

    На цій панельній дискусії обговорюватиметься зв’язок між пам’яттю та ідентичністю, зокрема в конфлікті чи переміщенні. Експерти обговорять про досвід пережиття історичної травми суспільствами, що зберігають культурну спадщину та переосмислюють політичну систему.

    Подію модеруватиме Юлія Юрчук. Спікери: Юлія Гнат (MOCA NGO), Анніка Гірвонен (членкиня Риксдагу від “Партії Зелених”), Ніклас Черхалмі (директор Музею праці), Елізабет Мілквіст (директоркаModerna Museet).

    Spirit of Resilience — Living and Creating under Occupation (“Дух стійкості — життя та творчість в умовах окупації”) 20 лютого, 17:00 — 18:15.

  • На панелі обговорять культурний спротив, який триває в окупації, культурне виживання, міжнародну солідарність.

    Модератор: Андреас Норман шведський письменник і колишній дипломат.

    Спікери: Ольга Муха (культурна аналітикиня, кураторка виставки “Небачена сила” про творчість в окупації), Олена Юрченко (журналістка “Крим.Реалії”), Ганна Гердес (голова Civil Rights Defenders), Гамлет Зіньківський (вуличний художник, Харків).

    Storytelling Ukrainian Identity — Fiction, Non-Fiction, and Documentary Approaches (“Розповідь української ідентичності — художній, нонфікшн- та документальний підходи”) 21 лютого 18:00 — 19:15.

    Панель осмислюватиме прояви української ідентичності крізь призму різних медіумів слова: художню, науководокументальну та документальну літературу, що відображають стійкість пам’ять і розвиток культури.

    Модератор: Стефан Інгварссон аналітик SCEEUS. Учасниками події стануть: Остап Сливинський, Ольга Муха та Юлія Юрчук.

    З повною програмою UkraineVision 2025 можна ознайомитися за посиланням.

    Як повідомляв “Галицький кореспондент”, фільм українського режисера Павла Острікова “Ти — космос” здобув приз глядацьких симпатій на кінофестивалі дебютних стрічок в французькому місті Анноне. Стрічка розповідає історію українського далекобійника-відлюдника Андрія Мельника, який летить до найближчої чорної діри на вантажному космічному кораблі два роки.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!