Над збором та документуванням злочинів працювали студенти, волонтери, громадські активісти.
В Навчально-науковому юридичному інституті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбувається ІІІ науково-практична конференція з міжнародною участю “Російські воєнні злочини – від документування до покарання”, пише “Галицький кореспондент“.
Сергій Адамович, доктор історичних наук, професор, завідувач Кафедри теорії та історії держави і права Юридичного інституту імені Василя Стефаника розповідає, що робота зі збору та документування російських воєнних злочинів триває від початку повномасштабної війни.
“Це вже третя така конференція, яка присвячена дослідженню воєнних злочинів Росії проти України. Станом на зараз ця цифра становить 1200. Ми досліджуємо ці злочини, а потім вони стануть підставою для притягнення Росії до відповідальності на міжнародному трибуналі. Ми сподіваємося, що наша невеличка участь стане однією із цеглинок, яка буде фундаментом, що зупинить російську агресію і як свого часу був покараний фашизм, нацизм тощо”, – каже Адамович.
Проаналізувавши зібрані воєнні злочини, науковці переконані, що скоєне – дійсно геноцид проти українців, а все це задля того, аби продемонструвати вчергове світові воєнні злочини проти українців і притягнути до відповідальності.
Юлія Кернякевич-Танасійчук, завідувач Кафедри судочинства Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор юридичних наук, професор розповідає, що за збором та опрацюванням фактів стоїть величезна робота багатьох людей.
“Найперше, складно морально, адже ми їздили у шелтери як в нашій області, так і по інших областях на західній Україні, опитували внутрішньо переміщених осіб, збирали свідчення, фільмували, фіксували, адже все має бути з іменами та прізвищами потерпілих, а не всі були готові цим ділиться, а комусь й взагалі страшно згадувати події, які пережили. Тому те, що нам вже вдалося зробити, переконана, допоможе притягнути країну-агресорку до відповідальності на міжнародній арені”, – резюмувала Юлія Кернякевич-Танасійчук.
Зазначимо, що загалом участь у конференції візьмуть понад 50 науковців та аналітиків з 14 закладів вищої освіти, наукових інституцій та аналітичних центрів України, Франції, Польщі, Литви та Чехії.
Раніше “Галицький кореспондент” писав, що Фонди Івано-Франківської обласної бібліотеки стали доступні для людей з порушенням зору. Для книгозбірні Івано-Франківської обласної універсальної наукова бібліотеки ім. І.Франка передали апаратно-програмний комп’ютерний тифлокомплекс із синтезом мовлення.