Руслан Марцінків: Реабілітаційні відділення у нас є майже в кожному медичному закладі, у них створено належні умови для реабілітації

  • Війна змусила підкорегувати пріоритети медичних закладів Івано-Франківська і більше уваги звернути на проблему реабілітації військових і цивільних пацієнтів. Нині відділення реабілітації та відновного лікування успішно діють у центральній міській клінічній лікарні і в міській поліклініці №2, успішно ставить на ноги поранених військових Перший добровольчий хірургічний шпиталь «БРАСС», який з 2024 року фінансово опікує Івано-Франківська міська громада. А в міській клінічній лікарні №1 — у відділенні реабілітації та паліативної допомоги на 45 ліжок і з трьома повністю облаштованими кабінетами — стаціонарно та амбулаторно надають комплексну допомогу передусім військовим після поранень, а також цивільним, які потребують відновного лікування після тяжких захворювань.

    «У 2024 році ми пролікували 532 військовослужбовців і 218 цивільних. Нікому не відмовляємо, але, звичайно, в нас більший акцент — на військовослужбовців, бо в країні війна… Щоб реабілітація була успішною, вона має бути комплексною. Для цього потрібен не тільки медичний кваліфікований персонал, а й обладнання та належні умови для перебування в лікарні. І ми, власне, над тим працювали…», — розповіла директор МКЛ №1 Тереза Стефанків.

    Понад 90 відсотків пацієнтів, які пройшли реабілітацію в цій лікарні, це — військовослужбовці з бойовими травмами. А серед цивільних — пацієнти з наслідками інсульту, захворюваннями опорно-рухового апарату і травмами.

    Запорука успішної реабілітації, як стверджують медики, — це комплексний підхід. У МКЛ №1 це забезпечують три мультидисциплінарні команди, в кожній із яких є фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, реабілітологи та медсестри. Залежно від виду поранення військовим підбирають індивідуальний план реабілітації.

    «Найбільше приходять із проблемами кінцівок і хребта після поранень. Заняття з кожним проводять індивідуально, від пів години і до двох. У нас зараз появилося багато нового обладнання — бігова доріжка, ліжко Бобата, сходи, кушетки, які автоматично піднімаються і т. і.», — каже фізичний терапевт Андрій Бойко.

    Зусилля франківських реабілітологів дають хороші результати — про це кажуть самі військовослужбовці. Прикарпатець Віталій Волосянко, який виконував бойові завдання в Курській області і там отримав мінно-вибухове поранення, тепер проходить реабілітацію в Івано-Франківську.

    «Після Чернігова мене перевели сюди одразу. Я ще був на колясці, бо мені нерви перебили в коліні, і я не відчував ніг. Тут я вже другий раз, і самі бачите — стою на власних ногах. Спеціалісти тут хороші, реабілітація добра…», — розповів Віталій Волосянко.

    Ігор Бандура з 502-го окремого батальйону РЕБ, який вже вдруге лікується в реабілітаційному відділенні на Матейки, тішиться, що вже починає ходити. Аналогічна історія — і з Віталієм Морозом, який отримав поранення на Донецькому напрямку від атаки ворожого дрона і вже з рік проходить реабілітацію.

    «Мене привезли сюди лежачим, а зараз ходжу, займаюсь… Дуже дякую своїм хлопцям, що витягнули мене тоді, і дівчатам, які витягують мене тепер», — з вдячністю каже військовий.

    Реабілітаційне відділення в лікарні на Матейки вдалося відкрити, за словами Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, завдяки спільним зусиллям міста, яке надало кошти на ремонт, держави, яка забезпечила обладнанням, і спонсорам, які допомогли коштами.

    «Система надання якісних медичних допомог в місті розвивається. Реабілітаційні відділення у нас є майже в кожному медичному закладі, у них створено належні умови для реабілітації», — зазначив Руслан Марцінків, який при тому анонсував, що в подальших планах – поліпшення умов у палатах.

    Нагадаємо, торік у медичних закладах Івано-Франківська реабілітацію загалом пройшли майже п’ять тисяч військовослужбовців.

    Мирослав Стефанців

     

    реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!