Також зазначається, що уряд КНР завжди закликав своїх громадян триматися якомога далі від зон збройних конфліктів і уникати участі у них.
У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що їм нічого невідомо про понад 155 китайських громадян, які за твердженням президента Володимира Зеленського, воюють на боці армії РФ проти України.
Про це на брифінгу заявив речник китайського зовнішньополітичного відомства Лінь Цзянь, передає кореспондентка Суспільного.
Коментуючи питання журналіста щодо присутності такої кількості громадян КНР на війні в Україні, він сказав, що йому “немає чим поділитися”.
Речник китайського МЗС також підкреслив, що позиція Пекіна щодо війни РФ проти України — “об’єктивна та справедлива”. І наголосив, що його країна не є “ні творцем української кризи, ні зацікавленою стороною”.
“Дозвольте підкреслити, що позиція Китаю щодо української кризи є об’єктивною і справедливою. Ми прагнемо сприяти припиненню вогню та мирним переговорам. Це дуже зрозуміло міжнародній спільноті”, — пояснив він.
За його словами, уряд КНР завжди закликав своїх громадян триматися якомога далі від зон збройних конфліктів і уникати участі у них у будь-якій формі.
“Зокрема, утримуватися від участі у військових діях на будь-якій стороні. Ми радимо зацікавленим сторонам правильно і тверезо розуміти роль Китаю, і не публікувати безвідповідальні коментарі”, — додав Лінь Цзянь.
9 квітня президент Володимир Зеленський на зустрічі із журналістами казав, що в російській армії воює щонайменше 155 громадян Китаю, інформація про яких відома українським спецслужбам.
Що відомо про полонених китайців
8 квітня Зеленський повідомив, що на Донеччині ЗСУ взяли у полон двох громадян Китаю, які воювали проти України у складі армії РФ.
Українське МЗС викликало тимчасового повіреного у справах Китаю в Україні через взятих у полон Силами оборони китайських військових на Донеччині. Там заявили, що вимагатимуть від КНР пояснень щодо участі китайських військових у війні проти України.
Своєю чергою у МЗС Китаю повідомили, що перевіряють інформацію про взяття у полон китайських військових в Україні.