Про це йдеться у заяві американського представництва в ООН, передає “Суспільне”.
Вказується, що Генасамблея ООН 16 квітня розглядала резолюцію “Співпраця між Організацією Об’єднаних Націй і регіональними та іншими організаціями: співпраця між Організацією Об’єднаних Націй і Радою Європи”.
“Нинішня резолюція повторює заяви щодо російсько-української війни, які, на думку Сполучених Штатів, не сприяють просуванню ідеї миру”, — сказав виконувач обов’язків представника США в Економічній і соціальній раді ООН Джонатан Шрієр.
Крім того, Вашингтон впевнений, що довгострокове вирішення Війни РФ проти України війни є “найважливішим” як для членів Ради Європи, так для США.
“Ми сподіваємося, що Рада Європи та всі держави-члени ООН підтримають і зміцнять зусилля для досягнення всеосяжного та тривалого миру між Росією та Україною”, — додав представник США в ООН.
Проте Генасамблея ООН все є таки ухвалила резолюцію, але дев’ять країн проголосували “проти”, серед них — США, Росія, Білорусь, Еритрея, Конго, Малі, Нікарагуа, Нігер та Судан.
24 лютого 2025 року у треті роковини повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Генасамблеї ООН США також проголосували проти української резолюції із засудженням. Як пояснював американський держсекретар Марок Рубіо, Штати не підтримали документ, тому що він суперечить зусиллям Вашингтона посадити Україну та Росію за стіл переговорів.
