Цікаве про Україну: Чорнобиль, природа та радіація

  • Україна має доволі непросту й цікаву історію.

    Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.

    Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.

    А ви знали, що вплив аварії на Чорнобильській АЕС на навколишні ліси та дику природу залишається галуззю активних досліджень? Відразу ж після аварії територія майже 202 км² поглинула вкрай високі рівні радіації, де дерева стали червонувато-коричневого кольору. Зрештою, цей район буде названий “Рудий ліс”.

    На сьогодні зона відчуження страхітливо тиха, але сповнена життя. Вчені зафіксували багато випадків альбінізму та катаракти у диких тварин. Проте, через мінімальну присутність людини в регіоні, чисельність деяких диких тварин істотно збільшилася.

    У 2015 році вчені підрахували, що через відсутність людей в зоні відчуження жило в сім разів більше вовків, ніж у сусідніх порівнянних заповідниках.

  • Крім того, там часто виявляють нові види хижаків та птахів.

    Як повідомляв “Галицький кореспондент”, в Україні називають сторожами українського степу Кам’яні Баби або Боввани – монументальні кам’яні скульптури. Поява перших кам’яних скульптур на території України сягає раннього етапу мідної доби (енеоліту, IV–III тис. до н. е.). Вони виконували функцію ритуальних пам’ятників, оберегів та позначок межі територій. Вони також слугували як сторожі степу, охороняючи землю та людей від ворогів.​

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!