Армії країн недоукомплектовані та недостатньо профінансовані.
Європі буде складно зібрати навіть 25 тисяч військовослужбовців для відправки в Україну як «сили стримування».
Про це пише The Times із посиланням на джерела, передає Слово і Діло.
Начальник штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін звернувся до своїх колег на континенті з проханням сформувати 64-тисячний контингент для відправки в Україну у разі укладання мирної угоди. Велика Британія була готова відправити до 10 тисяч військових.
Однак на наступних зустрічах міністри оборони європейських країн заявили, що «немає жодних шансів» зібрати контингент такої чисельності і навіть 25 тисяч людей вимагатиме спільних зусиль.
Повідомляється, що міністри оборони на зустрічі «коаліції охочих» висловили стурбованість щодо амбіцій Британії зібрати 64 тисячі осіб.
Потім обговорення продовжилися в Брюсселі з меншою групою міністрів оборони, де союзники були «відвертішими». Вони висловили свої сумніви міністру оборони Джону Гілі та вказали, що силам такого розміру потрібно буде загалом 256 тисяч військовослужбовців на місцях протягом двох років, з урахуванням ротації.
За даними джерела, Естонія та Фінляндія були стурбовані тим, що будь-яке розгортання послабить їхню власну прикордонну оборону, а Польща, Іспанія та Італія ясно дали зрозуміти, що не відправлятимуть туди своїх солдатів.
Нагадаємо, наприкінці березня повідомлялося, що європейські країни почали обговорювати альтернативи можливому відправленню військ в Україну, оскільки вони стикаються з політичними та логістичними обмеженнями. Президент Володимир Зеленський говорив, що Україна не розглядає варіант з миротворцями ООН, оскільки організація зможе забезпечити захист від повторного вторгнення Росії.