Тут надають допомогу як військовим, так і цивільним пацієнтам.
У Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська відкрили нові, спеціально облаштовані кабінети для відновлення ментального здоров’я, пише Галицький кореспондент з посиланням на сайт міського голови Руслана Марцінківа.
Окрім занять з медичного спрямування, тут проводять різноманітні терапії, майстер-класи, аби сприяти якнайшвидшому одужанню та соціалізації пацієнтів.
Володимир Томач, який починав службу в Івано-Франківській авіації, а потім перевівся у 77 десантно-штурмову бригаду, отримав поранення руки та ноги. Він задоволений швидкістю відновлення та роботою персоналу, а також відзначає користь від заходів для психологічного розвантаження.
“Рухливість руки відновилась десь тижні через два. Персонал тут приємний. Я любитель всіляких ігор, де треба голову відключити. Досить нормально. Трохи розвантажитись, як-то кажуть. На мою думку, зараз є така потреба в реабілітаційних центрах”, – каже військовий Володимир Томач.
За словами завідувача відділення реабілітації та відновного лікування ЦМКЛ Михайла Кобзея, тут пацієнти можуть окремо оздоровлюватись, зосередившись на процесі відновлення в комфортних умовах.
“Реабілітацію ми надаємо як військовим, так і цивільним. Цивільним після перенесених ішемічних інсультів, травм, заміни кульшових суглобів, а також і військових після мінно-вибухових травм, інших захворювань. Команда складається з фізичних терапевтів, ерготерапевтів, психологів, терапевтів мовлення. Ми маємо три психолога, три терапевта мови і мовлення, які працюють індивідуально з кожним пацієнтом, і ми зробили кабінети і простір, щоб вони могли в спокої посидіти, обговорити і спланувати майбутнє та відновитися”, – розповідає Михайло Кобзей.
Особлива увага приділяється психологічній підтримці, що є критично важливою для військових та цивільних, які пережили травматичний досвід. Психологи активно використовують різноманітні методи, включаючи арттерапію, щоб допомогти пацієнтам у новому комфортному просторі.
Нові кабінети також покращують умови для роботи терапевтів мови та мовлення, які допомагають пацієнтам з порушеннями комунікації та ковтання. Ці проблеми часто виникають після інсультів та черепно-мозкових травм і вимагають тривалої індивідуальної терапії у спокійній обстановці.
Міський голова Руслан Марцінків підсумував, що розширення реабілітаційного відділення та створення нових кабінетів є важливим кроком для підтримки тих, хто цього потребує.
“Була проблема, що в одному кабінеті міг працювати як логопед, так і масажист, або той, хто працює фізичним терапевтом. А коли кожен має свій кабінет, то це набагато краще. Хлопці отримують кращу допомогу, тут дуже багато військових отримують реабілітацію. Сьогодні поспілкувались з хлопцями, вони життєрадісні, як вони планують своє майбутнє”, – підсумовує мер.
Читайте також: Десять хвилин клінічної смерті: у франківській лікарні врятували пацієнта з інфарктом