Росія ставить під сумнів розпад СРСР, щоб заперечити суверенітет України і Білорусі, – ISW

  • Російська влада відновлює свою багаторічну позицію про відкидання законності розпаду Радянського Союзу в 1991 році, ймовірно, щоб заперечити суверенітет і незалежність України й Білорусі в майбутньому.

    Про це заявляє у своєму звіті американський Інститут вивчення війни, передає Радіо Свобода.

    В ISW звернули увагу на заяви голова комітету Держдуми Росії з питань захисту сім’ї, батьківства, материнства і дитинства й членкині Центрального комітету Компартії Ніни Останіної, яка 22 травня сказала, що депутати Думи готові порушити питання про ймовірну незаконність розпаду Радянського Союзу.

    Останіна погодилася з твердженням радника президента Росії Антона Кобякова від 21 травня про те, що засновницький орган Радянського Союзу не брав участі в розпаді Радянського Союзу, і тому він все ще юридично існує.

    «Російська влада періодично відроджує неправдиві наративи про незаконність розпуску Радянського Союзу і заклики до його відновлення щонайменше з 2014 року, а також просувала ці інформаційні зусилля у 2021 і 2023 роках. Кремль докладає стратегічних зусиль для фактичної анексії Білорусі в рамках Союзної держави Росії й Білорусі та послідовно заперечує суверенітет України», – йдеться у звіті.

    Аналітики зазначають, що Кремль, можливо, доручає посадовцям нижчого рівня знову впровадити наратив про нібито незаконний розпад Радянського Союзу в російський інформаційний простір, щоб створити умови для Кремля для відкликання визнання України й Білорусі незалежними державами в майбутньому і заклику до об’єднаної російської, білоруської й української держави.

  • При цьому в ISW зауважили, що російські чиновники не відреагували на попередні заклики до відновлення Радянського Союзу, «і остання версія цієї інформаційної кампанії також навряд чи матиме якісь короткострокові наслідки».

    Крім того, в Інституті вивчення війни заявили, що російська влада і державні ЗМІ продовжують публічно ставити під сумнів легітимність української переговорної команди й української влади, що, ймовірно, призведе до подальших затримок переговорів.

    Це – «частина постійних зусиль Кремля, спрямованих на встановлення умов для Росії, щоб виправдати свій вихід з майбутніх мирних угод з Україною у час, обраний Росією, та підтримати неодноразову вимогу РФ на зміну режиму і встановлення проросійського уряду в Україні», кажуть аналітики.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!