Зброя, яку країни Європи купують для України в США, готова до відправки

  • Також США дозволять відправку систем ППО Patriot.

    Зброя, яку країни-члени НАТО у Європі хочуть купити для України у США, вже готова для відправлення, її не треба буде виробляти. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на власні джерела в уряді США, передає “Суспільне”.

    За даними видання, зброя, яку можуть відправити в Україну, походить з існуючих військових запасів США, або щойно виготовлена в Америці. Її оплачують країни Європи згідно з угодою, яку уклали США та НАТО 14 липня.

    Основна зброя, яку зараз розглядають для відправки в Україну — це додаткові системи ППО Patriot американського виробництва. Німеччина вже запропонувала купити дві такі системи для України, а Норвегія — одну систему.

    Президент США Дональд Трамп повідомив під час зустрічі з генсеком НАТО Рютте 14 липня, що одна “неназвана” країна має 17 систем Patriot, частину з яких може передати Україні, адже цій країні системи “не знадобляться”.

    За даними The New York Times це може бути Швейцарія, яка замовила у США 17 пускових установок Patriot у 2020 році.

    Також США та НАТО можуть вести переговори про закупівлю для України ракет ATACMS для установок HIMARS та ракет JASSM для винищувачів F-16.

  • Під час зустрічі з генсеком НАТО Рютте, президент Трамп заявив, що США вироблятимуть озброєння для України. Його оплачуватимуть європейські країни. 

    “Ми виробляємо найкраще обладнання, найкращі ракети, найкраще з усього. Європейські країни це знають. І сьогодні у нас є угода, і я попрошу Марка говорити про це, але ми сьогодні уклали угоду, згідно з якою ми будемо надсилати їм зброю, а вони за неї платитимуть”, — заявив Трамп.

    Раніше в уряді Німеччини повідомляли, що готові придбати додаткові системи протиповітряної оборони Patriot у Сполучених Штатах Америки та передати їх Україні.

    Президент України Володимир Зеленський повідомляв, що Україна готова купити у США десять систем протиповітряної оборони Patriot за 15 мільярдів доларів, а деякі європейські партнери можуть допомогти у фінансуванні.

    Читайте також: Міністерство оборони США розпочало постачання додаткової оборонної зброї в Україну

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!