Касирів позбавили обіду

  • Деякі фінустанови в гонитві за копійкою готові порушувати трудове законодавство. Рядових касирів залишають без обіду й навіть можливості сходити по нужді начебто лише заради зручності клієнтів…

     

    Над касами у відділеннях «Приватбанку» встановили камери спостереження, які стежать, щоб банківські працівники не відлучалися. «Якось я зайшов у одне з відділень «Приватбанку», а перед касою – стілець, який відгороджує відвідувачів від віконечка. Працівники відділення пропускають за стілець не більше двох відвідувачів, решта стоять на віддалі при вході до кас, не потрапляючи таким чином в об’єктиви камер спостереження. Справжня причина такої вистави, як з’ясувалося, крилася в тому, що касирам банку заборонили обідати, тобто, позбавивши перерви, фактично додали їм годину робочого часу», – розповідає депутат Івано-Франківської обласної ради Сергій Адамович. Щоб обманути наглядачів і перекусити щось нашвидкуруч чи просто збігати в туалет, працівники й змушені вдаватися до таких хитрощів.

    Намагаючись захистити трудові права рядових працівників фінансової сфери, депутат звернувся до Територіальної державної інспекції з питань праці в Івано-Франківській області з проханням перевірити дотримання трудового законодавства у відділеннях «Приватбанку». Втім, ТДІ в Івано-Франківській області звернення депутата переадресувало в ТДІ в Дніпропетровській області, пояснюючи це тим, що ПАТ КБ «Приватбанк» зареєстрований і знаходиться у Дніпропетровську.

    Тож до перевірки так і не дійшло. Натомість за підписом керівника департаменту по взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами ГО ПАТ КБ «Приватбанк» Т.М. Левадського на адресу керівництва ТДІ в Івано-Франківській області надійшов дивний лист. «ПАТ КБ «Приватбанк» повідомляє про неможливість допуску проведення заходу (перевірки – ред.) у зв’язку з відсутністю правових підстав», – йдеться у відписці. Відповідач посилається на те, що Івано-Франківська філія ПАТ КБ «Приватбанк» не є юридичною особою (суб’єктом господарювання), а тому не підлягає перевірці взагалі. Керівництво «Приватбанку» також запевнило, що «Приватбанк» сумлінно виконує вимоги законодавства з питань праці.

    До речі, графік роботи всіх філій «Приватбанку» зазначений на веб-сайті фінансової установи. Більшість відділень в Івано-Франківську працюють без обіду, хоч і з різним графіком роботи. Одні з 8.30 до 17.30, інші – з 9.00 до 18.00, а деякі – з 8.30 до 19.00. Одне відділення працює й на вихідних. Так банк шукає будь-які способи «стати ближчим» до клієнта. При цьому вперто не бачить порушення законодавства в тому, що позбавляє обідньої перерви своїх працівників.

    Після того, як інспекція з питань праці розвела руками, депутат звернувся до управління юстиції в Івано-Франківській області з проханням роз’яснити норми права, які регулюють порядок здійснення нагляду і контролю за суб’єктами господарювання відповідними державними органами, зокрема і в конкретній ситуації, питання про можливості перевірки окремих структурних підрозділів (філій) юридичних осіб. Попри те, що, за законодавством, депутат мав отримати відповідь протягом 10 днів, у юстиції депутатське звернення чомусь ігнорують вже більше місяця.

  • Схоже, на керівництво «Приватбанку» управи нема. «Це держава в державі», – констатує Сергій Адамович. Як пояснює юрист Оксана Соболик, позбавляючи працівників обідньої перерви, банк справді порушує їхні права відповідно до статті 66 Кодексу законів про працю України. Крім того, юрист зазначає, що банк не має права не допускати до перевірки інспекцію з питань праці. «Інспектор може проводити планові і позапланові перевірки за місцем провадження діяльності госпсуб’єкта або його відокремлених підрозділів чи у приміщенні органу держнагляду у випадках, передбачених Законом «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», – пояснює юрист. – За створення перешкод діяльності державного інспектора праці, незабезпечення можливості проведення перевірки та ненадання зазначених документів передбачена відповідальність відповідно до ст. 188-6 КУпАП (Невиконання законних вимог посадових осіб органів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю щодо усунення порушень законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування або створення перешкод для діяльності цих органів – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)».

     

    Марія ГАВРИЛЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    8 thoughts on “Касирів позбавили обіду

    1. Правильно. Держава в државі. А інспекція з питань праці давно втратила свої функції як орган. Навіть на дердавні структури вони фактично не мають впливу.

      Так само як КРУ має деякий вплив тільки на державні органи (собез, управління, держ.установи і то не на всі).

    2. Приватбанк – це найбільше зло серед усіх банків.

    3. Це дуже агресивний банк, як щодо клієнтів, так і щодо своїх працівників. Стараюсь його оминати десятою дорогою.

    4. Нічого з статті пані Марії не зрозуміло. Зрозуміло, що впорядкували обслуговування клієнтів у касах банку, якщо хтось звернув увагу в закордонних банках для цього малюють жовту лінію, касир обслуговує одного клієнта, а решта чемно чекають за лінією.. З нашою культурою біля віконечка каси товпеться купа народу, хоча фінансове обслуговування є річ приватна і я не думаю що вам приємно коли хтось нависаючи над вами біля каси дивився скільки ви грошей отримуєте чи міняєте. А от до чого тут обіди касирів хіба поясніть додатково пані Марія, чи то ваш черговий, перепрошую, висер ні про що? До Приватбанку як і до всіх інших банків я байдужий.

    5. Василь слово “висер” мабуть характеризує ваш інтелектуальний рівень, бо вам так і не вдалося зрозуміти, що мова йде про порушення трудових прав працівників банку

    6. Шановний пане гість. Називайте цю творчість як хочете. І спробуйте обслужитись у Приватбанку під час обідньої перерви, вказаної на табличці при вході. Якщо Вам це вдасться, то трудові права працівників банку дійсно порушуються, а якщо ні, то Ваш коментар характеризує тільки  Ваш інтелектуальний рівень. А слово, яким я назвав творчість пані Марії означає що це чергова неграмотна заказна стаття, якій не місце в журналістиці.

    7. Чи не потрібно пані Марії згадати про елементарну порядність і припинити виливати в своїх заказних статтях бруд на компанії, організації в тонкощях роботи яких вона не тямить?  

    Comments are closed.