Про це повідомив на своїй сторінці у “Фейсбуці ” активіст Тарас Зень.
Франківці вирішили оцифрувати місцеву відеохроніку. Для цієї благородної справи потрібно чотири тисячі гривень, по 63 грн за кожну хвилину відео, згідно тарифів кінофотофоноархіву ім.Г. С. Пшеничного. Документ містить близько 30 сюжетів міста 60-70-х років ХХ століття.
“Не так давно ми знімали фільм про історію Пласту Станиславова і зустрілись з тією проблемою, що для ілюстрації міста часів Австрії чи Польщі просто ніде немає, – каже ініціатор акції Тарас Зень. – “Я здивувався, що така ніша, як кінохроніка у нас не досліджена взагалі. Тож почав цим більше цікавитись, писати запити до архівів Польщі, Австрії, Німечинни. Скрізь були відмови, що от Станиславів в нас не зберігся. Натомість багато збереглось радянської кінохроніки у Центральному кінофотофоноархіві ім. Пшеничного у Києві.
Радянська кінохроніка не така для мене цікава, як австрійський чи польський період Станиславова, але все ж чому її не оцифрувати? Адже навіть радянський період цікавий тим, що місто 40-50 років тому назад виглядало зовсім по-іншому. Це цікаво буде побачити молодому поколінню, яке не застало наприклад Леніна на центральній площі. А для них це вже певна екзотика. Тож ми вирішили оцифрувати ці вже унікальні кадри з видами вулиць та подій міста. А оскільки оцифровка коштує трохи грошей, то вирішили своїми силами зібрати ці кошти з всіх бажаючих. Згодом ми продемонструємо це відео для всіх бажаючих в одному з тутешніх арт закладів”.
Одразу після оцифровки бажаючі отримують лінк на завантаження відео для особистого перегляду. А під час проведення презентації хроніки для громадськості в одному із місцевих закладів прозвітують про витрати. Всі сюжети кінохроніки поступово оприлюднять в інтернеті.
Небайдужі можуть долучитися до справи.
№ картки в ПриватБанку: 6762468312478443 – Зень Тарас Богданович
Запитання в приват у ФБ https://www.facebook.com/taras.zen.9