Росія і Польща домовилися про будівництво ще одного газопроводу в обхід України

  • Техніко-економічне обґрунтування проекту має бути підготовлено протягом шести місяців. Газопровід дозволить збільшити транзитні потужності для постачань газу до Польщі, Словаччини й Угорщини, а також скоротити витрати при його транспортуванні.
    Голова правління ВАТ “Газпром” Олексій Міллер і генеральний директор АТ “Європол ГАЗ” Мирослав Добрут у Санкт-Петербурзі підписали меморандум про взаєморозуміння, документ передбачає реалізацію проекту “Ямал-Європа 2” через територію Польщі у напрямку Словаччини і Угорщини потужністю не менше 15 мільярдів кубометрів газу на рік, йдеться в повідомленні російського газового холдингу.
    Техніко-економічне обґрунтування проекту має бути підготовлено протягом шести місяців. Газопровід дозволить збільшити транзитні потужності для постачань газу до Польщі, Словаччини й Угорщини, а також скоротити витрати при його транспортуванні. Крім того, проект дозволить в перспективі наростити обсяги експорту російського газу до країн Центральної Європи.
    “Проект “Ямал-Європа 2″ передбачає будівництво додаткових газотранспортних потужностей для забезпечення надійного, гарантованого забезпечення російським газом європейських споживачів. Маршрут газопроводу пройде по території Польщі, а проектні та будівельні роботи будуть виконані при активній участі наших польських партнерів”, – сказав Міллер.
    Акціонерне товариство “Система транзитних газопроводів “Європол Газ” було засновано у вересні 1993 року. Компанія створена в рамках міжурядової угоди “Про будівництво системи газопроводів для транзиту російського газу через територію Польщі і постачань російського газу в Польщу” від 25 серпня 1993 року. Основні напрямки діяльності “Європол Газу” – проектування, будівництво та експлуатація польської ділянки газопроводу “Ямал-Європа”. АТ “Європол Газ” є власником газопроводу “Ямал-Європа” на території Польщі довжиною 684 кілометри.
    Основними акціонерами АТ “Європол ГАЗ” є ВАТ “Газпром” і польська PGNiG SA.
    Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін доручив “Газпрому” повернутися до опрацювання проекту газопроводу Ямал-Європа-2 для постачань до Польщі, Словаччини й Угорщини 3 квітня.
    Активізація трубопровідних проектів “Газпрому” збіглася з різким загостренням відносин з Україною. Якщо у березні в переговорах про створення консорціуму ще спостерігалася позитивна динаміка, то зараз вони припинені.

    Дзеркало тижня

     

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!