Звичайне вбивство

  • Щодня в Україні 700 жінок роблять аборти, і 140 з них вже ніколи не зможуть мати дітей. Ці дані звучать у кінофільмі “Обери життя”, який минулого тижня демонстрували студентам найбільших прикарпатських університетів активісти християнського руху “За життя”. Студенти буквально засипали запитаннями присутніх на обговоренні фільму лікаря-гінеколога, священика та сестер-монахинь. Як виявилось, багато молодих людей і не думали, що аборт — це вбивство.

     

     

    Сьогодні в Україні дозволено робити аборти до 12-го тижня вагітності. Однак, як наголошує владика Володимир Війтишин, навіть на такому малому терміні аборт  вважається убивством, адже щойно зачатий плід, згідно з християнським ученням, уже є людиною. Отець Руслан П’яста розповів молоді, що Церква ніколи не виправдає абортів, бо лише Бог дає людині життя, тому людина не має права самовільно його відбирати. Для Бога однаковим гріхом є, чи матір убила свою ще не народжену дитину у лоні, чи злочинець убив на вулиці. І те, і те — умисне убивство. Раніше Церква навіть накладала епітимію на жінок, які вчинили аборт: їм не дозволялося переступати поріг церкви 10-15 років”.

     

    Як Бог дає “на дитину”?

    Серед причин, чому жінки роблять аборти, найчастіше називають складні матеріальні умови та небажання батька дитини виховувати її разом із жінкою. Отець Руслан нагадує, що коли Бог дає дитину, то дає і на дитину. Яскравий приклад цьому — троє дітей, які живуть у Домі Милосердя монашого згромадження “Воплоченого слова”. Кожна з цих трьох жінок збиралась робити аборт, але, дізнавшись про страшну шкоду для свого здоров’я і про те, що вона вважатиметься убивцею, вирішила просто народити і віддати дитину. Одну з цих жінок зґвалтували, і вона боялася, що не зможе полюбити дитину від кривдника. Інша дівчинка народила у 15 років.

    Як розповідає сестра Марія від Хреста, усі троє діток перебувають під повною опікою, мають що їсти і у що вбратися, до них приїжджають вчителі із Богородчан. “Якщо хтось не може подбати про дитину, то не треба її убивати. Бог завжди знайде для неї новий дім і добрих вихователів”, – каже сестра-монахиня. Вона наголошує, що жінки, які хочуть відмовитися від дитини, завжди можуть віддати її на виховання у Дім Милосердя, що в Крихівцях. Під час круглого столу про заборону абортів на законодавчому рівні владика Володимир Війтишин зауважив, що колись Церква мала дуже поширену практику, що жінки могли при монастирях залишати небажаних дітей. Схоже, саме час повернути цю практику у сучасну церкву. Владика закликає: жінці краще принести дитину у будь-який монастир і знати, що про неї подбають, ніж убити її.

     

    Дошлюбна чистота — як профілактика абортів

    Чимало жінок вирішують зробити аборт, бо “залетіли не від того”. Отець Руслан наголошує, що хоча кінцеве рішення, робити аборт чи ні, приймає жінка, чоловіка це не звільняє від відповідальності. Чоловік, який змусив або переконав жінку вступити з ним в статеві зносини, а потім ще й сказав, що не бажає мати від неї дитину, несе таку саму відповідальність за гріх убивства, як і жінка. Буває, що саме чоловік наполягає на аборті, хоч жінка цього не хоче. “Тут діє питання моралі. Чоловік покликаний до сім’ї, щоб нести відповідальність. Виходить, що коли він хоче спати з жінкою, то це його проблема, він усіляко наполягає на статевих зносинах, а коли жінка має небажану вагітність — то це вже її проблема, він умиває руки?” – зазначає священик.

    Щоб такого не трапилось, отець Руслан закликає молодь берегти дошлюбну чистоту. Це не лише християнська практика, але й питання самоповаги дівчини. “Мені на сповіді дівчата нерідко розповідають, що хлопці їм спочатку носять квіти, запрошують у кафе, а потім кажуть, що ті мусять переспати з ними і доказати свою любов. Але якщо ти сама себе не поважаєш, то ніхто тебе не буде поважати. Такого хлопця треба відправляти подалі, а не доказувати йому любов. Він потім сам приповзе на колінах і ще й проситиме пробачення, бо зрозуміє, що то гідна, порядна дівчина”, – каже він.

    Отець Руслан нерідко чує на сповідях, що дівчата й хлопці наважуються на секс до шлюбу, бо хочуть спробувати, чи вони підходять один одному. “Секс — це Божий подарунок для подружжя, але Бог його приготував лише для подругів, а не для кожного зустрічного. Цікаво, що коли неодружені сплять один з одним, то вони це пояснюють бажанням спробувати перед шлюбом, чи вони сходяться у сексі. Потім одружуються, але розлучаються найчастіше через те, що не зійшлись характерами. Бог так все задумав, що жінка і чоловік просто не можуть “не підійти” один одному”.

     

    Гормональні контрацептиви — також аборт?

    Активісти руху “За життя” наголошують, що шкода від аборту для здоров’я жінки може обернутися не лише безпліддям, але й численними хворобами на ціле життя. Не меншої шкоди можуть завдати гормональні препарати, які вживають з метою запобігання вагітності. Акушер-гінеколог Валентина Казьмірук наголошує, що при вживанні гормональних контрацептивів виникають численні ускладнення, які нерідко здорову жінку можуть перетворити на неплідну і хвору людину. Зокрема, гормональні контрацептиви збільшують ризик захворювання на рак матки і рак молочної залози, призводять до незворотних змін в серцево-судинній системі, зокрема, можуть викликати тромбоз, можуть спричинити психічні захворювання. Варто пам’ятати, що вживання синтетичних гормонів є грубим, штучним вторгненням у роботу організму.

    Більше того, гормональна контрацепція має абортивний ефект. “На жаль, сьогодні лікарі і виробники контрацептивних препаратів кажуть, що контрацепція — це спосіб уникнути аборту, але мовчать, що ці ж препарати викликають аборт. “Постинор”, “Три-Регол”, “Діане-35”, “Мерсилон”, “Новінет”, “Марвелон”, “Тризистон”, “Регулон”, “Триквилар”, “Овидон”, “Еротекс” та багато інших препаратів мають абортивну дію. Відомо, що жоден з цих препаратів на 100% не запобігає зачаттю. Запліднена яйцеклітина може загинути у матковій трубі, бо гормональні контрацептиви порушують умови її просування. А якщо їй вдасться проникнути в матку, вона загине через дегенеративні зміни в її слизовій оболонці, яка повинна забезпечити живлення і життєздатність дитини”, – наголошує гінеколог.

    Жіноча спіраль — ще один контрацептив, який убиває дітей. При її застосуванні зачаття відбувається, але дитина найчастіше вмирає в перші дні, бо спіраль не дозволяє їй закріпитися в матці. Якщо є затримка менструації, значить дитина все-таки вижила. Не мають абортивного ефекту лише бар’єрні засоби контрацепції, наприклад, презерватив.

     

    Лікарі сказали, що народиться інвалід

    Одна з найпоширеніших причин абортів — рекомендація лікаря. Мовляв, дитинка може народитися з вадами. Такі “рекомендації” дають, до прикладу, жінкам, які перехворіли на грип або мали різні ускладнення під час вагітності. Валентина Казьмірук, яка надає консультації вагітним, завжди радить жінкам, які вагаються, робити їм аборт чи ні, таке: “Народіть дитинку, а потім, якщо не захочете чи будуть якісь проблеми, віддасте мені». Ще ніхто з жінок дитини їй не віддавав. Зате у приватному кабінеті пані Валентини величезний плакат з десятками фотографій діток, які могли не народитися, а сьогодні стали щастям для своїх батьків, що колись вагались. Сьогодні їм страшно навіть подумати, що вони могли зробити таку страшну помилку і позбавити своїх здорових діток життя за цинічною “рекомендацією” медиків.

    Отець Руслан П’яста зауважує, що дитинка, яка народжується з вадами, має таку ж людську гідність, як і здорове дитя: “Ніхто не має права забирати у неї життя. Якщо у когось доросла дитина потрапила в ДТП і отримала інвалідність, то батьки ходять по всіх лікарях і просять, щоб її лікували, нікому не прийде в голову вбити цю дитину, бо вона стала інвалідом”. Як наголошує священик, діти із вадами потрібні суспільству, бо вчать милосердю, без них люди цілком зачерствіють душею. Кожна дитина з вадами має право народитися, а якщо родина не може або не хоче її утримувати, про неї завжди подбає держава або Церква. У Домі Милосердя готові приймати діток із вадами у будь-який момент дня чи ночі. Головне — не вбивати дитину!

     

    Не варто приймати поспішних рішень, які можуть скалічити життя. Якщо потребуєте поради, підтримки — телефонуйте  098-427-1960, 097-165-7461 (осередок допомоги вагітним у кризовій ситуації).

     

    Наталка ГОЛОМІДОВА

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!