Олексій РОШАК: «Кросфіт – новітня універсальна система підготовки»

  • Хто з нас не хоче бути струнким, сильним, витривалим, швидким, гнучким, підтягнутим?

    Гадаю, більшість була б не проти мати такі якості. Добре, а тепер інформація для тих, хто справді готовий встати з дивана і зробити крок для досягнення цієї мети. Відповідь для вас: ідеальний засіб мати досконале тіло – це кросфіт.

    Кожен рух на межі можливого, постійна боротьба – з навантаженнями, з самим собою. Кожної секунди доводиться долати бажання зупинитися, кинути штангу, відпочити, але якщо ти розраховуєш на високі результати, не можна дозволити собі навіть найменшої паузи. Знайомтеся, кросфіт – комплекси з важкоатлетичних і гімнастичних вправ, аеробних навантажень, які виконуються максимально інтенсивно – тільки в цьому випадку можна розраховувати на хороший результат. Виявляється обласний центр Прикарпаття також має свій центр з кросфіту, розташований в клубі тайського боксу та мікс-файту «Бескид». Власне, про кросфіт та його переваги порівняно з іншими тренувальними системами «ГК» розповів тренер клубу та спеціаліст з кросфіту Олексій РОШАК.



    Ефективність  
    – Кросфіт – гнучка система тренувань, що складається з функціональних вправ, які виконуються з високою інтенсивністю. Кросфіт можна описати як програму силових вправ, яка складається з “постійно змінних функціональних вправ високої інтенсивності”, з кінцевою метою поліпшення загальної фізичної форми, реакції, витривалості і готовності до будь-якої життєвої ситуації, що вимагає активних фізичних дій, – каже Олексій Рошак. – Ефективність цієї системи полягає у комплексному фізичному розвитку тіла одразу в десяти напрямках: висока працездатність серцево-судинної та дихальної систем, загальна витривалість, сила, потужність, швидкість, баланс, влучність, гнучкість, координація, а також швидка адаптація до змін навантаження. 

     

    Програма

    – У програмі кросфіту комбінуються такі дії: біг (спринтерські забіги), веслування (на спеціальних тренажерах), стрибки (зі скакалкою або на перешкоди), лазіння по канатах, робота з «залізом» (гантелі, гирі, штанга), перенесення речей (медбол), вправи на кільцях, перевертання покришок (величезних) і багато інших. Вправи зазвичай не тривають більше 20 хвилин, але відзначаються підвищеною інтенсивністю.

    Переваги 

    – За короткий період часу робляться декілька вправ, одна за одною, на швидкість та інтенсивність. Завдання, на перший погляд, не таке вже й складне – вкластися у строго визначений час. Для прикладу, одним з найпопулярніших на сьогодні є комплекс «Піраміда», що складається з вправ із гирями та віджимань. Суть така: обидві вправи виконують по 21 разу, поступово знижуючи їхню кількість до трьох. Далі – від трьох повторень знову йдемо до 21. Виходить комплексне навантаження на м’язи спини, грудей та «дельти». У кросфіті немає ніяких шаблонів, на відміну від того ж культуризму, де прокачуються окремо визначені м’язи – біцепси, трицепси і так далі. Водночас, використовуючи систему кросфіту, організм зазнає значного стресу, адже між підходами взагалі немає відпочинку.

    Результати
    Як відомо, клуб «Бескид» впродовж п’яти років успішно працює на виховання спортсменів високого класу в тайському боксі та мікс-файті, які виступають на змаганнях та чемпіонатах різноманітного рівня. Для них ми визначили окрему програму підготовки з кросфіту, в якій є вправи на силу, координацію і навіть включено гімнастику. Саме таке комплексне поєднання дозволило покращити результати наших бійців на змаганнях, зокрема на цьогорічному «Кубку Буковелю». Так, одразу троє спортсменів «Бескида» дійшли до гранд-фіналу, а Тарас Сапа став володарем пояса чемпіона України з фрі-файту дивізіону «еліта» (професіонали).

    Доступність 
    – Сьогодні кросфіт як метод успішно застосовують і професійні спортсмени, і прості люди, які прагнуть бути в хорошій формі. Потрібно тільки грамотно скоригувати навантаження та інтенсивність. Тривалий час у нашому клубі функціонувала група з кросфіту виключно для спортсменів. Зараз ми розширили коло людей, які можуть бути залучені у цій системі підготовки. По суті, вони працюють за тими ж схемами, щоправда, на початках одержують дещо нижчі навантаження. Проте з часом інтенсивність виконання вправ зростає. Відповідно, покращуються результати тренувань. Зважаючи на європейський досвід, дозволено тренуватися чотири дні, через один. Можна також тренуватися цілий тиждень при одному вихідному дні. Все залежить від індивідуального підходу та програми. У клубі «Бескид» (вул. Чорновола, 101) тренування відбуваються три рази на тиждень: у вівторок та четвер – о 20:00 (у залі), в суботу – о 9:00 (на вулиці). 

     

                                                                                                                    Записав Андрій МЕНІВ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!