До першого червня повинна була відбутись актуалізація усієї наявної містобудівної документації в області. Однак, до встановленого терміну виконано тільки 80% усієї роботи. Про це повідомили на засіданні колегії департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації.
Як доповідає заступник директора департаменту, начальник управління містобудування та архітектури департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації Іван Чопій, причиною затримки стало перенесення сесій деяких місцевих рад, що затверджують схеми планування місцевості.
Окремі райони вже вирішили це питання , але ще не представили витяги з рішень місцевих рад. Зокрема, немає ще рішень по Богородчанському, Верховинському та Снятинському районах.
Заступник директора департаменту додає, що розрахунковий термін генеральних планів продовжено на основі доповнень до закону «Про регулювання містобудівної діяльності». Тепер вся планувальна документація переводиться у безтермінове положення, а терміни введення нових генеральних планів перенесені на 2015 рік.
«На сьогоднішній день архітектор району має право на актуалізованій містобудівній документації видавати містобудівні умови і обмеження та будівельні паспорти на індивідуальне будівництво. Генплани, які не актуалізовані, або не мають на сьогоднішній день витягів, архітектор має право не видавати ці документи», – зазначає Іван Чопій.
Багато планувальної документації було розроблено ще в часи Радянського Союзу. Тому сьогодні до неї є дуже багато питань. Найосновніше питання виникає через те, що сільські ради роздали свою землю поза межами генеральних планів. Тому актуалізація, або ще як її називають ревізія, визначила населені пункти, які не мають перспективи розвитку. Такі генеральні плани оновлення не потребують. Що стосується тих земель, які знаходяться за межами населеного пункту, то тут однозначно треба приступати до розробки нового генплану.
На сьогодні завершується схема планування області. Практично готово 75% схеми планування області. Так, при належному фінансуванні цю роботу можна буде закінчити до кінця року. Однак, погана ситуація складається із схемами планування районів. Актуалізація показала, що в окремих районах на місцях навіть немає їх планування. Тільки Косівський, Надвірнянський, Богородчанський, Верховинський райони ведуть активну роботу по вирішенні цього питання.
Окрім актуалізації, на колегії підводились підсумки по організації роботи з формування містобудівного кадастру. Містобудівний кадастр – це державна система зберігання та використання даних про території, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні умови, інформаційні ресурси будівельних норм, тощо.
«Багато районів прийняло рішення про створення містобудівних кадастрів та виділили штатні одиниці. На сьогоднішній день тільки у Косівському районі не виділено одиниць для служби кадастру та у Болехівському. Для цих областей стоїть завдання вирішити це питання на протязі двох місяців», – додає Іван Чопій.