Юридичний інститут: можливості і перспективи

  • Потужна матеріальна база, професійні і досвідчені викладачі, можливість здобути добрі практичні навички і отримати престижну роботу після завершення освіти – головні аргументи «за» навчання в Юридичному інституті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.   

    Юридичний інститут Прикарпатського національного університету, розповідає його директор, доктор юридичних наук, завідувач кафедри цивільного права Валентина Васильєва, готує висококваліфікованих фахівців для роботи в державних органах та органах місцевого самоврядування, в судах, прокуратурі, адвокатурі та у правоохоронних органах, в юридичних службах підприємств, установ, організацій, об’єднаннях громадян. На факультеті є денна, заочна і екстернатна форми навчання. 

    Підготовка юристів в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника розпочата з 1992 року. Юридичний інститут у складі юридичного факультету та юридичного коледжу був створений у 2002 році. У 2009 році Юридичний інститут підтвердив IV рівень акредитації, продовжив термін дії ліцензії на підготовку бакалаврів, спеціалістів, магістрів ще на 10 років.

    На сьогодні ліцензований обсяг прийому студентів становить для рівня «бакалавр» – 150 осіб на денну форму навчання і 150 на заочну форму навчання; для рівня «спеціаліст» – 100 осіб і 125 осіб відповідно. Рівень «магістра» можуть здобувати 25 осіб на денній формі навчання і 25 осіб на заочній формі навчання за спеціальностями “цивільне право і цивільний процес”, “сімейне право” та “міжнародне приватне право”. А також 25 осіб на денній формі за спеціальностями “кримінальне право та кримінологія”, “кримінально-виконавче право”.

    Термін навчання в Юридичному інституті: «бакалавр» – 4 роки, «спеціаліст» і «магістр» – 1 рік навчання. Вартість навчання на 2013-2014 навчальний рік становила 12 320 грн. за рік на денній формі і 8 445 грн. за рік на заочній формі навчання.

    Навчальний процес в інституті забезпечують 6 кафедр – теорії та історії держави і права; конституційного, міжнародного та адміністративного права; цивільного права; кримінального права; трудового, екологічного та аграрного права; судочинства. Юридичний коледж готує фахівців освітнього рівня «молодший спеціаліст» після 9-го і 11-го класів. На базі інституту працює Криміналістичний центр – це криміналістична лабораторія, фотолабораторія, криміналістичний полігон. А також діє Лабораторія з вивчення проблем корпоративного права Науково-дослідного інституту приватного права та підприємництва Академії правових наук України та Центр відновного правосуддя. Заплановане відкриття екологічної лабораторії та лабораторії з проблем боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

    Професійні предмети студентам викладають п’ять професорів, докторів наук, у тому числі академік В.В. Луць (АПрН України) та 44 доценти, кандидати наук. Гуманітарні дисципліни подають три професори, доктори наук і 11 доцентів, кандидатів наук. До спецкурсів залучаються досвідчені працівники суду, прокуратури, інших державних органів, нотаріату та адвокатури. Магістерські курси можуть викладатися англійською мовою.

    Старшокурсники практикуються у Юридичній клініці інституту – надають безкоштовні консультації соціально незахищеним категоріям населення.

    Інститут розширює міжнародну співпрацю, зокрема з одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів Польщі – Краківською академією імені Маджевського. Сформовано групу зі спеціалізації «Судове управління», яка у 2012 році продовжила навчання в магістратурі Краківської академії, паралельно за індивідуальним графіком здобуваючи освіту в Юридичному інституті. За допомогою такої співпраці студенти Юридичного інституту зможуть одночасно отримати дипломи про юридичну освіту в обох навчальних закладах. Студенти і викладачі Юридичного інституту залучені до реалізації міжнародних грантових проектів у сфері права, які реалізуються за підтримки урядів Євросоюзу, США та Канади. Інститут тісно співпрацює з Академією екологічного права Міжнародного союзу охорони природи – це забезпечує студентам можливість проходити фахові стажування за кордоном.

    До послуг студентів Юридичного інституту потужна матеріальна база. Просторі аудиторії для лекційних, семінарських занять обладнані мультимедійним обладнанням і розміщені в одному корпусі за адресою Шевченка, 44а. В межах корпусу інституту працюють студентська їдальня та кафе, інтернет-клас, спеціалізована бібліотека. При необхідності студенти забезпечуються гуртожитком, мають можливість мешкати у профілакторії університету протягом усього часу навчання.

  • Сприятливе матеріально-технічне забезпечення навчального процесу допомагає студентам інституту досягати значних успіхів у навчальній та науковій сферах на міжнародному та всеукраїнському рівнях, здобувати численні перемоги на конкурсах, олімпіадах, конференціях, професійних турнірах. Зокрема, у 2012-2013 роках двоє студентів Юридичного інституту вибороли призові місця на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з правознавства. Це другий рік поспіль забезпечило Юридичному інституту друге загальнокомандне місце серед ВНЗ України, які готують фахівців за напрямком «право». Потягом 2009-2013 років 27 студентів Юридичного інституту перемагали у стипендіальній програмі фонду В.Пінчука «Завтра.UA». Троє студентів здобули призові місця у щорічному Конкурсі наукових робіт Міністерства освіти і науки України. Також студенти Юридичного інституту постійно успішно виступають на наукових конференціях у Великобританії, США, Німеччині, Угорщині, Чехії, Болгарії, Польщі, Росії та в інших країнах з подальшою публікацією наукових матеріалів.

    Випускники Юридичного інституту працевлаштовуються в органах правосуддя, внутрішніх справ, СБУ, митної та податкової служб, прокуратури, юстиції, у місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування, знаходять роботу в адвокатурі, нотаріаті, юридичних науково-дослідних та навчальних закладах, юридичних службах державних і недержавних підприємств, організацій, банків тощо.

    Детальніше – на веб-сторінці law.pu.if.ua та у соціальних мережах: ВКонтакте  – група Femida Club, і Facebook – група Прикарпатський Правничий Клуб.

     

    Наш кор.

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!