Купала по-франківськи

  • У народі вірять, що купальська ніч – це час магічних перетворень, коли трави набирають чудодійних властивостей, а всяка нечисть бродить до світання по світу. Іванофранківці вирішили боротися з поганню нетрадиційними методами – влаштували фестиваль «Купала-фест» з гарною музикою, народними забавами, ще й брязкотом шабель.

    Так зване німецьке озеро, розташоване у районі Пасічна, певно, ще ніколи не бачило стільки люду всякого віку: від маленьких діточок в колясках до поважних бабусь та дідусів. Усіх їх зібрало свято Купала. Фестивальне дійство тривало два дні.

    На галявині на острові посеред озера продавали біжутерію, вироблену власними руками, ляльки-мотанки, вироби з соломи, вовни, шкіри, ковані прикраси, фенічки. Хто хотів – вчився у майстрів усе це виготовляти власноруч. Не міг завадити навіть сильний вітер і дощ, що в суботу побешкетував на святі, позривавши навіси й намети. Але врешті статус-кво відновили, і знову запанувало сонечко й гарна, лагідна погода.

    Правда, мирне дійство періодично порушував брязкіт кольчуг і дзенькіт шабель: це вправлялися учасники військово-історичних клубів «Чортополох» та «Зігмунд». Вони лоскотали нерви глядачам справжніми поєдинками, а після важких боїв усі охочі могли постріляти з лука й спробувати в руці вагу середньовічного меча.

    На острові також розкинулося наметове містечко, адже заходи фестивалю тривали до 4 години ранку.

    Музична програма включала стилі на всі смаки. У перший день лунав реп, хіп-хоп, аренбі. Виконавці запалювали натовп, встояти було важко – усі пускалися в танець. А наступного дня панував рок: публіку заводили гурти «Ріплей», «Патроничі», «Сни Дріади», «Фіолет», «The Neighbours», «GEROLD», «QNG», «TheBackseatBingo» та інші. Гралося все – від рок-н-ролу до альтернативи.

    Та справжнє життя на купальському фесті починається вночі. Так добре сиділося біля ватри, співалося пісень, стрибалося через вогнище…

    За словами Вікторії Калинюк, координатора мистецької поляни і волонтерів фесту, ідея заходу з’явилася якось раптово, але зразу знайшла підтримку однодумців. Певно, Івано-Франківськ скучив за такими святами, давненько нічого не влаштовували. Отож, і вирішили зробити щось потужне, веселе і неординарне в межах міста.

    У гостей та учасників залишилися від фесту тільки гарні емоції. Про це сказала Ольга Остапович: «Враження найпозитивніші, адже такого в нашому місті давно не проводилося. Деякі мінуси організації перекриваються плюсами від крутої енергетики. Познайомилася з хорошими людьми, круто відірвалася на концерті! Це мій перший фестиваль такого масштабу, він мені запам’ятається надовго і залишиться в моїй пам’яті як один великий яскраво-кольоровий спалах енергій радості і щастя!»

    Організатори свята запевняють, що це тільки початок: фестиваль стане традиційним і кожен наступний буде кращим за попередній.

    Софія ЧЕЛЯК,

    фото Андрія Шустикевича

     

     

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    One thought on “Купала по-франківськи

    1. вітаю з дебютом у “справжній” журналістиці…

    Comments are closed.