Серед широкого спектру популярних ігрових видів спорту вирізняється відносно новий для України, але надзвичайно популярний у світі різновид хокею з м’ячем – флорбол. «ГК» розповідає про особливості нової гри.
Флорбол – молодий, але дедалі більш популярний вид спорту, адже вже сьогодні існує безліч федерацій і асоціацій по всьому світу, які підтримують розвиток цієї цікавої та динамічної гри. Більше того, флорбол нещодавно отримав офіційне визнання Міжнародного олімпійського комітету, і очікується, що в 2016 році ця гра стане ще одним олімпійським видом спорту. Незважаючи на статус професійного спорту, пограти у флорбол зможе кожен. Так, у Європі ця гра займає одне з перших місць за популярністю серед любителів. Та й загалом, пограти у веселу і рухливу гру в компанії своїх друзів воліє все більша кількість людей. То що ж таке флорбол і чому його популярність у всьому світі зростає з кожним днем?
Характерні ознаки
Флорбол – відносно недорога гра, причому грати в нього можуть практично всі, незалежно від статі й віку. Для гри у флорбол не потрібно вміти ходити на ковзанах і мати велику фізичну силу, як у хокеї на льоді. Усе екіпірування, необхідне для гри, складається з пластикового м’яча, двох воріт, ключок для польових гравців і захисного шолома та щитків для воротарів. У грі беруть участь по п’ять польових гравців та одному воротареві від кожної команди. Гра складається із трьох періодів по 20 хвилин, а перерви між періодами становлять 10 хвилин. Гра зупиняється під час пенальті, голу, тайм-ауту і в будь-якій іншій ситуації, коли м’яч вважається поза грою. Технічні можливості флорболу різноманітні: паси, обвідка, хитромудрі комбінації і точні удари. Секрет успіху цього виду спорту у тому, що ця гра досить проста і цікава, а найголовніше – доступна всім охочим.
Доступність виду
Для занять із флорболу не потрібні спеціальні приміщення та дороге обладнання. Підійде будь-який спортивний зал чи рівний майданчик із трав’яним або земляним покриттям. Саме тому флорбол на Прикарпатті, як і по всій території України, розвивається доволі стрімко. «На сьогоднішній день налічується вже чотири команди, що базуються в містах Івано-Франківськ, Калуш, Коломия та Верховина, – розповів «ГК» голова Івано-Франківської обласної федерації флорболу Володимир Барилюк. – Минулого місяця ми брали участь у відкритому турнірі «Ukraine Open», а зараз готуємося до поїздки у Прагу разом з дітьми нашого інтернату, що розташований в Угорниках. На літо плануємо низку заходів на вулицях міста Івано-Франківська – такі собі вуличні міні-турніри, в яких зможе взяти участь кожен охочий».
Підготував Андрій МЕНІВ
Поради тренера
Якщо у вас з’явилося бажання пограти у флорбол на дозвіллі, запам’ятайте кілька порад, які дав «ГК» голова Івано-Франківської обласної федерації флорболу Володимир БАРИЛЮК. Ці поради допоможуть зробити вашу гру захопливою і приємною.
1. Інвентар для гри у флорбол можна придбати у спортивних магазинах або замовити в інтернеті. Для початку вам буде потрібний лише набір ключок і м’ячиків. Дитячий варіант обійдеться у 50 грн. (45 грн. ключка + 5 грн. м’ячик), дорослий – 60-70 грн.
2. Вибираючи майданчик для гри, зверніть увагу на гладкість покриття, адже м’яч повинен легко ковзати по поверхні. Також слід встановити борти або огорожі по краях ігрового поля, оскільки через легкість м’яча і силу ударів м’яч часто вилітає за межі ігрового майданчика. І більшу частину часу ви будете витрачати на його пошуки, ніж на саму гру.
3. Грати в аматорський флорбол можна у будь-якому складі, як за кількістю гравців, так і за рівнем їх фізичної підготовки. Якихось особливих навичок ця гра на аматорському рівні не вимагає.
4. У професійному флорболі існує безліч правил. Однак у грі любителів головним правилом є лише потрапляння у ворота суперника. Всі інші правила ви можете встановити самостійно перед грою, попередньо обговоривши їх з командою суперника і, природно, зваживши на рівень вашої майстерності.
До теми
Прикарпатці на “Ukraine Open”
Нещодавно у Львові завершився п’ятий міжнародний турнір із флорболу «Ukraine Open». Змагання зібрали 36 команд із семи країн Європи, у тому числі й з України, зокрема з Івано-Франківської області.
Загалом на турнір з’їхалися представники Латвії, Білорусі, Сербії, Великобританії, Росії, Чехії та, звичайно, найсильніші клуби України. Завдяки такому великому представництву ці змагання стали наймасштабнішими для сучасного українського флорболу. Команди змагалися у чотирьох категоріях: чоловіки «MenPro» і «Men», а також юніори “U-15” та “U-12”. Нашу область представили дві команди в категорії «Men» — «Freedom Warriors» (Івано-Франківськ) та «Надія» (Коломия), і в категорії “U-12” — команда «Freedom» з Калуша. У результаті калушани посіли четверте місце, франківчани зупинилися на стадії чвертьфіналу, а дебютанти турніру, коломияни, завершили змагання на груповому етапі.
Довідка:
Івано-Франківська обласна федерація флорболу
Керівник: Барилюк Володимир Михайлович
Контакти: (093)846-45-44, (050)764-70-05
Е-mail: IFRFF@yahoo.com
А коли буде інформація про поїздку в Прагу? Як зіграли наші команди на міжнародних знаганнях?