У Польському сеймі не знайшлося голосів для визнання Волинської трагедії геноцидом поляків. Відповідну поправку підтримали лише 212 голосів депутатів з 231 необхідних для її прийняття.
Проти проголосували 222 депутати з 437, що взяли участь у голосування і троє утрималися.
Сейм Польщі також не підтримав поправку, якою частина депутатів хотіли встановити 11 липня Днем пам´яті жертв Волинської трагедії, мучеництва кресов´ян. За неї проголосували 178 депутатів, проти – 259 депутатів.
Представник партії «Громадянська платформа» Роберт Тишкевич, який представляв компромісний варіант заяви щодо справи Волинської трагедії, зазначив, що комісія вирішила відмовитися від встановлення цього дня Днем пам´яті кресов´ян через те, що насправді кресов´яни постраждали не тільки на Волині. Він нагадав, що багато поляків, які жили на так званих окраїнах, постраждалих від Радянського Союзу, який напав на Польщу 17 вересня 1939 року.
Перед голосуванням перед депутатами Сейму виступив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, який закликав «не загострювати» позицію щодо справи Волинської трагедії, нагадавши, що п´ять років тому польський парламент вже визнавав ті події «етнічною чисткою». Він зазначав, що з цього часу насправді нічого не змінилося, і звертав увагу, що «більш гостре формулювання» негативно вплине на перспективи європейської інтеграції України.
Нагадаємо, 20 червня 2013 Сенат Польщі визнав події на Волині 1943 «етнічною чисткою з ознаками геноциду». Це рішення викликало обурення в партії «Свобода» які вважають, що візит Президента Польщі Броніслава Коморовського до Луцька, анонсований на 14 липня, є небажаним, оскільки може спровокувати загострення українсько-польських відносин.
У свою чергу, 148 народних депутатів переважно від ПР і КПУ звернулися до Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу. Звернення підписав також нардеп-тушка від Прикарпаття Володимир Купчак. Це звернення засудили представники української опозиції і навіть посол Польщі в Україні.