140 років виповнилось, як у Станиславові почав діяти перший газовий завод. До того такі підприємства були лише у Кракові та Львові. Прикарпатські газовики почесний вік вирішили відзначити відкриттям “Газового музею”. Місце для раритетних пристроїв вибрали не випадково, повідомляє ТРК “Вежа“.
Міська Ратуша стала першою газифікованою спорудою у Станиславові. Її оригінальний макет на почесному місці. Довкола відреставрованого магістрату – вуличні газові світильники. У музейній експозиції ліхтар також поруч, щоправда Ратуша у зменшеному вигляді.
Металеві чи клепані – усі вони різні, та призначення одне. У музеї раритетні лічильники газу розділили за віком. Їх виклали у ряд, найстарший попереду.
Не менш оригінальні проектні скельця. На них зображено як, за яких обставин та основні тогочасні правила безпеки поводження з газом. Таких у музеї два десятки.
Серед найстаріших експонатів чавунні труби. Датовані 20-ми роками минулого століття. Водонаргівач “Юнкерс” не менш цінний у музейній колекції. В минулому столітті встановити вдома такий прототип газової колонки мали змогу лише заможні галичани. Інший диво-механізм – газова праска. Таких у Станиславові було всього два десятки.
У музеї газу понад півсотні експонатів. Аби зібрати їх під одним дахом працівники облгазу давали оголошення про пошук в інтернеті та обмінювалися з іншими музеями. Щоправда більшість музейних зразків дарували самі іванофранківці.