Поради чемпіона: Назар Павлів про те, як триматися у формі

  • Багаторазовий рекордсмен України, франківчанин Назар Павлів продовжує ділитися секретами свого успіху, а також дає практичні поради для тих, хто дбає про свою фізичну форму.

     

    Найкращі вітання усім, хто надає перевагу здоровому способу життя! У попередньому випуску ви дізнались, як краще підготувати організм новачка до майбутніх посилених тренувань. Сьогодні хотів би порівняти один із видів тренування: біг на доріжці в тренажерному залі та в природних умовах на свіжому повітрі. Для когось це може бути єдиним способом «тримати себе в тонусі», а для когось – додатковим видом навантажень.
    Під час бігу активна діяльність більшості м’язів сприяє підвищенню обміну речовин, зміцнює нервову і м’язову системи, покращує дихання, кровообіг та загальну фізичну підготовку організму. Також за допомогою бігу можна позбутися зайвих кілограмів. Можливо, для когось це буде відкриттям, але навіть спортсмени практикують біг не тільки для тренування витривалості, але й для схуднення. Це стосується тих видів спорту, де є певні вагові категорії: важка атлетика, бокс, боротьба, дзюдо та ін.
    Біг у природних умовах є менш витратним у плані коштів та більш ефективним, оскільки через неоднорідність покриття і природні перешкоди організм отримує більші навантаження. Але тут треба зважати на те, яким повітрям доводиться дихати (чи нема поряд доріг, виробництв чи будівництва), погодні умови та безпеку. У моїй власній практиці був випадок, коли я бігав 3-кілометрові дистанції в жовтні. Місяць видався холодним, моє горло не витримало впливу холодного повітря, і я захворів на ангіну. Випасти з тренувань на кілька тижнів було ледь не катастрофою! Тому у холодну пору року перевага все ж за біговою доріжкою у тренажерному залі.
    Власне, бігова доріжка й була розроблена як альтернатива бігу по вулиці чи на стадіоні. Враховуючи те, що обладнання переважно оснащене різноманітними програмами, її використання є досить зручним.
    Для прикладу, при бігу на доріжці можна:
    – на екрані тренажера бачити свій серцевий ритм (пульс);
    – встановлювати точні параметри швидкості та кута підйому;
    – вибирати навантаження;
    – займатися пізно ввечері;
    – покласти воду в зручний тримач, а не тримати в руках чи на поясі.
    Але тут варто взяти до уваги, що:
    – бігові доріжки розраховані на певну вагу і мають обмеження (наприклад, у більшості тренажерних залів мене не допустили б до занять);
    – не змінюються умови покриття, біг стає монотонним;
    – якщо в залі задушливе повітря, то разом із штучним світлом і механічним шумом бігової доріжки це може призвести до втрати мотивації;
    – використання кондиціонерів та вентиляції для декого може збільшити ризик виникнення простудних захворювань;
    – бігові доріжки останнього покоління для професіоналів відрізняються в експлуатації від звичайного обладнання більшості тренажерних залів, тому перед їх використанням обов’язково проконсультуйтеся з тренером!
    Щоб не нашкодити здоров’ю, бігати треба починати із 5-7 хвилин. Тренуйтесь 2-3 рази на тиждень (бажано через день), і на кожному наступному тренуванні збільшуйте тривалість бігу на 2-3 хвилини. Бігаючи, не звертайте особливої уваги на темп, адже ви не на змаганнях! Біжіть так, як вам зручніше. Ведіть здоровий спосіб життя, тренуйтеся, і ви обов’язково досягнете успіху!

    Шановні читачі, ви також можете поставити будь-яке запитання Назару Павліву, надіславши його нам за адресою: editor@gk-press.if.ua.

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!