Адміністрація Трампа може спробувати скликати конференцію щодо України — The Telegraph

  • Час переговорів залежатиме від готовності лідера РФ Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського.

    Президентська адміністрація Дональда Трампа може спробувати скликати конференцію щодо України найближчим часом. Про це йдеться у матеріалі британської газети The Telegraph, передає Суспільне.

    Зазначається, що час переговорів залежатиме також від угоди про голову, порядок денний і місце проведення.

    “Це також може залежати від Росії. Особливо від того, чи не буде вона чинити обурливі вчинки, які можуть зробити такі переговори неможливими у світлі міжнародної думки. Нещодавнє збиття азербайджанського авіалайнера — це саме той акт, який підтверджує, що Росія — безпринципна держава-ізгой”, — йдеться у статті.

    Видання зазначає, що США відіграватимуть центральну роль у переговорах, незалежно від того, чи запропонує їх проведення обраний президент Дональд Трамп.

    Імовірний наступний держсекретар Марко Рубіо, “мабуть, буде очевидним головою”. Водночас Telegraph додає, що на роль голови на переговорах може претендувати і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

    Інші європейські лідери хотіли б взяти участь, але більшість керівників держав мають величезні внутрішні труднощі, які їх відволікають.

    Однак, як пише газета, якби розпочався мирний процес, великі уряди країн НАТО використовували б дипломатичні канали, щоб намагатися вплинути на напрямок перемовин, а їхні емісари були б присутні на полях переговорів.

    Скептицизм щодо здатності Трампа швидко закінчити війну

    Водночас у статті йдеться про скептицизм щодо здатності Трампа швидко закінчити війну в Україні.

    “Судячи з повідомлень із фронту, там широко поширений скептицизм щодо здатності Трампа закінчити війну так швидко, як він сподівається. Зробити це, не подаючи Путіну сигналу про те, що його агресія спрацювала, щоб уникнути підриву НАТО і обмежити ймовірність подальших нападів. Путіну доведеться піти на якісь поступки”, — сказано у статті.

    При цьому вказується, що Трамп після виборів “не надав жодних додаткових подробиць про те, чого світ може очікувати від його обіцяної мирної ініціативи”.

    The Telegraph згадує можливість агресії проти Литви або Польщі для створення сухопутного коридору між Білоруссю і Калінінградом, який РФ роками перетворювала на військову базу. Місто має стратегічне значення як ефективний форпост Росії в Європейському Союзі, пише видання.

    До теми: Путін «прямо відкинув» пропозиції команди Трампа щодо припинення війни проти України, – ISW

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!