Івано-Франківський громадський активіст Andrey Chernikov, провів невеликий аналіз текстової частини генплану. На своїй сторінці у соцмережі, він подає посилання на проект генплану і зазначає, що кожен може з ним ознайомитися, подаючи при цьому власне дослідження:
“Щоб зекономити час, я зразу скажу основні тези і основні цифри, а в світлинах – цитати, звідки взялось:
– план забудови до 2026 року ми перевиконали вдвічі (8 років і більше можна нічого не робити)
– передбачається зростання (з 233,4 тис. осіб) чисельності населення міста на 15,7 тис. осіб (до 2036 року, оптимістичний варіант)
– під житлову забудову виділяється 117.54 га міської території, на якій може бути зведено 1583 тис кв.м житла для 62.31 тис людей”, – розповідає Andrey Chernikov.
Активіст пояснює, що потреба у житла у місті є на 15.7 тисяч осіб за оптимістичним прогнозом, а будується на 63.31 тисяч осіб, тобто у чотири рази більше. При цьому, вже почато будівництво житла на 39 тисяч людей.
“Вкупі з тим, що знаходиться в процесі (S2E5) те яке позначене як громадська забудова, а по факту – житлова (S1E2) – якісь межі цього свавілля невідомі. Ринок вже давно не опирається на живий попит. Квартири – працюють як фінансовий інструмент, і про це сказано і в генплані. Але ці висновки ніяк не продукують стратегію для вирішення ситуації, навпаки – поглиблюють її”, – зазначає Andrey Chernikov.
За його словами, вже зараз стає зрозумілим, що ми увійшли в кризу житлової забудови. В 2016 році кількість зданого житла різко знизилась і становила 63.7 тис кв.м, що 39% від попереднього року (177 тис. кв.м), і всього 1/4 від 2014:
“Висновок: цей генплан – це цілеспрямований акт по знеціненню житла. Забудовники отримують ліквідні гроші пропонуючи неліквідний товар, за високу ціну”, – коментує активіст.